Dolarlar yola saçıldı! Araçlarından inip toplamaya başladılar

ABD'de zırhlı bir araçtan otoyola dolar dolu çanta düştü. Etrafa çantadaki dolarlar saçılınca, insanlar araçlarından inip paraları toplamaya başladı. O anlar, yoldan geçen biri tarafından kaydedildi. Yola saçılan dolarlar nedeniyle yaklaşık 2 saat trafik kilitlendi.

21 Kasım 2021, Pazar 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SEYİR HALİNDEYKEN KAPI AÇILDI

SEYİR HALİNDEYKEN KAPI AÇILDI

ABD'de bir devlet kurumuna ait zırhlı otomobilden yola para dolu bir çanta düşünce otoyolda kaos yaşandı. Olay Kaliforniya eyaletindeki San Diego bölgesinde yaşandı.

Independent Türkçe'nin haberine göre, Federal Mevduat Sigorta Kurumu'na ait bir zırhlı otomobilin kapısı, Interstate 5 otoyolunda seyir halindeyken Cuma günü 9.15 sularında açıldı.

İÇİ PARA DOLU ÇANTA YOLA DÜŞTÜ

İÇİ PARA DOLU ÇANTA YOLA DÜŞTÜ

Kapının açılmasıyla paraların taşındığı çantalar yola düştü. Kaliforniya Otoyol Devriyesi'nin (California Highway Patrol -CHP) olaya ilişkin açıklamasında, "Kapılardan biri açılıverdi ve içi nakit para dolu çantalar yola düştü" dendi.

CHP yetkilisi Curtis Martin, çantalarda 1 dolarlık ve 20 dolarlık banknotların bulunduğunu ve paraların yolun her tarafına saçıldığını belirtti. O sırada yoldan geçen bir kişiyse otoyolda oluşan kaosun videosunu çekti.

ARAÇLARINDAN İNİP PARALARI TOPLADILAR

ARAÇLARINDAN İNİP PARALARI TOPLADILAR

Görüntülerde yola saçılan paraları toplamak için birçok kişinin aracından çıkıp etrafta koşuşturduğu görülüyor. Öte yandan polis yetkilisi, olay yerinde paraları toplayan iki kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Martin ayrıca paraları alan diğer kişilere bunları yetkililere geri vermeleri gerektiğini söyleyerek aksi takdirde cezai işlem uygulanabileceği uyarısında bulundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Martin, CHP'nin olaya ilişkin FBI'yla birlikte soruşturma başlattığını belirtti. Yetkililer ne kadar para kaybedildiğine ilişkin açıklama yapmazken, kilitlenen otoyol 11.00 civarı yeniden kullanıma açıldı.

BENZERİ DAHA ÖNCE DE YAŞANDI

ABD'nin Georgia eyaletinde benzer bir olay, Temmuz 2019'da yaşanmıştı. Seyir halindeki zırhlı para aracından otobana 175 bin dolar saçılmıştı.

POLİS PEŞLERİNE DÜŞMÜŞTÜ

POLİS PEŞLERİNE DÜŞMÜŞTÜ

Atlanta şehrinin kuzeyindeki otobanda araçlarıyla ilerleyenler, saçılan dolarları yakalamak için koşturmuştu. Polis ise, sosyal medya görüntülerinden para toplayanların peşine düşmüştü.

2 MİLYON DOLAR YOLA SAVRULMUŞTU

2 MİLYON DOLAR YOLA SAVRULMUŞTU

Hong Kong'da ise, 2014 yılında meydana gelen bir trafik kazasında araçtan 15 milyon Hong Kong doları (2 milyon ABD doları) yola savrulmuştu.

İZDİHAM YAŞANMIŞTI

İZDİHAM YAŞANMIŞTI

Şehir sakinleri paraları toplamaya çalışırken izdiham yaşanmış, polis ise paraları alanlardan geri getirilmesi konusunda yardım çağrısında bulunmuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Belarus-Polonya sınırında kilometrelerce kuyruk oluştu!