Dolgun dudaklar yüze canlılık katıyor (İdeal dudak şekli nasıl olur?)

Dolgun ve canlı dudaklar, kadınlarda en baştan çıkartıcı görüntüdür. Bu nedenle kozmetik sektörünün en eski ürünlerinden birisi rujdur. Hafif bir ruj bile kadınların yüzüne gençlik, enerji ve dinamizm katar. Dudaklar yüzün karakteristik yapısını oluşturan en önemli unsurlardan biri. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dolgun dudakların yüze daha enerjik bir görünüm kazandırdığını belirtti. / Posta.com.tr-ÖZEL

24 Haziran 2020, Çarşamba 17:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İnce ve renksiz dudaklar yorgun gösterebilir

İnce ve renksiz dudaklar yorgun gösterebilir

Doğuştan ince yapılı ya da yaşlanmaya bağlı olarak zamanla dudaklarda hacim kaybı ortaya çıkabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı çekiciliğini kaybeder. Dudak dolgusu estetiğiyle ince ve düz dudaklar doğal bir görünüme sahip olacak şekilde dolgunlaştırılabilir. Ayrıca dudak kenarlarında yaş almaya bağlı olarak oluşan kırışık ve çizgiler de giderilebilir. Bu çizgilerin aşağı doğru kıvrılarak mutsuz bir görünüme neden olması engellenebilir. 


Dudak dolgusu malzemesi güvenilirdir

Dudak dolgusu malzemesi güvenilirdir

Dudakları istenilen görüntüye kavuşturmak için çeşitli dolgu malzemeleri kullanılabilir. Kullanılan dolgu maddesinin türüne göre tekrarlama süresi değişiklik gösterir. Hyalüronik asit (HA) denilen madde genç kişilerde kendiliğinden salgılanarak dudağın dolu, esnek ve nemli kalmasını sağlar. Bu nedenle günümüzde estetik cerrahlar tarafından çok daha fazla tercih edilir. Geri dönüşümlü bir işlem olduğu için hastanın tercihi doğrultusunda tekrarlanması gerekir.


Dudak tasarımı kriterleri neler?

Dudak tasarımı kriterleri neler?

Dudak estetiğinin ana amacı dudağa dolgun ve çekici bir görünüm vermektir. Eros yayı genellikle doğal dudak yapısında bulunan bir kıvrımdır. Sadece bazı dudak şekillerinde bu kıvrım daha belirgindir, dudakla daha uyumludur ve hafif dışarı çıkıntı yapacak bir şekildedir. Tüm bu kriterler ideal dudak şeklini verir.

Bazı kişilerde dudaklar genetik olarak aşırı incedir ve eros yayı belirsiz halde olabilir. Bu durum kişilerde daha yaşlı bir görünümün yanı sıra mutsuz ve sinirli bir görünüme de neden olabilir. Dudak estetiğinde hem dolgunluk hem de dudak kıvrımı tasarımı birlikte yapılır. 

Eğer dudaklarınızın görüntüsü sizi olduğunuzdan daha yorgun, yaşlı ya da mutsuz görünmenize neden oluyorsa siz de estetik cerrahinin sunduğu dolgu enjeksiyonu tekniğinden faydalanabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Egzamadan koruyan 16 öneri (Egzama nedir, neden olur, nasıl geçer?)