Domatesle hazırlayabileceğiniz cilt bakım reçeteleri

Gündelik hayatımızın bir parçası olan, sofralarımızda sürekli yer bulan bazı besinler aynı zamanda cilt güzelliğinde de çok etkili oluyorlar. Domates de bu besinlerin başında geliyor. İşte domatesle hazırlayabileceğiniz bakım reçeteleri...

18 Nisan 2019, Perşembe 12:17
A A

Günlük yaşamda tükettiğimiz çoğu doğal sebze ve meyveler bazen kozmetik ürünlerinden daha etkili olabiliyor. İşte onlardan biri de domates ve şeker ikilisi…


Yaşlanma karşıtı ve antioksidan özelliğiyle bilinen domates artık birçok cilt bakım maskesinin yapımında karşımıza çıkıyor.

Domates iyi bir peeling malzemesi olan şeker ile karıştırıldığında ise cildiniz için müthiş bir peeling, yaşlanma karşıtı ve sıkılaştırıcı etkisi gösteriyor.


Şekerli domates peelingi ile cildinize pürüzsüz arınmış ve parlak bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yapılışı:

İkiye böldüğünüz domatesin şekere batırın ve dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. Yaklaşık 10 dakika cildinizde bekletin ve soğuk su ile durulayın.


Peeling yapmadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Bir diğer önemli nokta; domatese karşı alerjisi olanların bu yöntemi kullanması önerilmemektedir.

Cildi aydınlatan domates ve limon maskesi:

Bu maske sayesinde ciltteki lekeleri daha az görünür hale getirip cildinizin ton rengini açabilirsiniz.


Limonun sıkılaştırıcı ve cilt rengini düzenleyici etkisini domatesin lekeleri yok edici ve yumuşatıcı özelliği ile birleştirip cildinize güzel bir bakım haline getirebilirsiniz.

Malzemeler:

Olgun bir domatesin yarısı Yarım çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Yarım domatesi ezerek püre haline getirin. Domates püresinin üzerine limon suyunu ekleyerek karıştırın. Temiz bir pamuk topu ile karışımı tüm yüzünüze uygulayın.  


Sıradaki haber yükleniyor...