Domuz gribinde bilanço büyüyor

İstanbul ve Ankara'daki ölümlerle birlikte domuz gribinden ölenlerin sayısı 9'a yükseldi

02 Kasım 2009, Pazartesi 16:54
A A

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İstanbul’da Pandemik grip nedeniyle tedavisi devam eden 13 yaşında bir kız çocuğunun yaşamını yitirdiği, bu vefatla Pandemik gripten kaybedilen vatandaşların sayısının 8 olduğunu bildirdi.

Durumu ağır 8 hastanın tedavisinin ise yoğun bakımlarda sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, 2 yaşından küçük çocuklar, kronik hastalığı olanlar, gebeler ve 65 yaş üstündekilerin grip belirtileri ortaya çıktığında mutlaka bir hekime müracaat etmeleri istendi.

8 KİŞİ YOĞUN BAKIM ALTINDA

Domuz gribinde son ölüm Ankara'dan geldi. 65 yaşındaki bir kadın virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Son ölümle birlikte domuz gribinden ölenlerin sayısı 9'a çıktı.

Şu anda 32 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Bu kişilerden durumu ağır olan 8 kişinin tedavisi ise yoğun bakım ünitelerinde sürüyor. Bu kişiler solunum cihazında bağlı tutuluyor.

Bu arada. İstanbul'da dün domuz gribinden yaşamını yitiren ilköğretim öğrencisi 13 yaşındaki Betül Bilgili gözyaşları arasında toprağa verildi.

BETÜL TOPRAĞA VERİLDİ

Başakşehir'de oturan 8'inci sınıf öğrencisi Betül Bilgili, dün gece 3 gündür çektiği karın ağrısı ve rektum kanaması şikayetiyle ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Ancak yoğun bakıma ihtiyaç duyulduğu için bir üniversite hastanesine nakledilmesine karar verildi. Yolda durumu ağırlaşan Betül, başka bir hastanenin acil servisine kaldırıldı. Betül Bilgili burada doktorların çabasına karşın hayatını kaybetti.

Başakşehir Çınar Koleji'nde okuyan Betül Bilgili bugün Kayabaşı Köyü'nde toprağa verildi. Domuz gribi paniğinin önüne geçmek için bir süre adı açıklanmayan Betül'ün okulunun web sitesinde taziye mesajı yayınlandı. Aileye başsağlığının dilendiği mesajda ölüme mide kanamasının neden olduğu vurgulandı. Ancak İstanbul Valisi Muammer Güler'in yaptığı resmi açıklamada ölüm nedeninin defin işleminden önce yapılan otopsiyle belirlendiği ve domuz gribi olarak kayda geçtiği belirtilmişti.

Domuz gribine bir kurban daha

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.