Donald Trump: Affetme konusunda sınırsız yetkiye sahibim

Hakkında aile üyelerini, danışmanlarını ve hatta kendisini affedeceği söylentileri çıkan ABD Başkanı Donald Trump, insanları affetme konusunda sınırsız yetkisi olduğunu vurgulayan bir tweet attı

23 Temmuz 2017, Pazar 12:40
A A
Senato İstihbarat Komitesi Üyesi Demokrat Partili Senatör Mark Warner, Trump'ın af yetkisinin sınırlarını araştırdığına yönelik haberleri "son derece rahatsız edici" bulduklarını açıkladı: "Bu temel bir çizgiyi aşmak anlamına gelecektir."

Washington Post gazetesi, perşembe günü Trump'ın kendisini ve ekibini nasıl affedebileceğini araştırdığını yazmıştı.

Donald Trump, cumartesi günü attığı tweette bu habere yanıt verirken "Herkes ABD Başkanı'nın af konusunda sınırsız yetkisi olduğu konusunda hemfikir, ama ortada işlenen tek suç istihbarat raporlarının basına sızdırılmasıyken neden bunu düşüneyim? YALAN HABER" ifadelerini kullandı.

BBC Türkçe'nin haberine göre Trump, Adalet Bakanı Jeff Sessions hakkındaki haberlere de benzer bir şekilde yanıt verdi.

ABD'li yetkililer Donald Trump ve ekibinin seçim kampanyası sırasında Rusya ile kurduğu ilişkiyi araştırıyor. Ülkedeki istihbarat servisleri Rusya'nın Trump'ın başkanlık yarışını kazanmasına yardımcı olduğu görüşünde. Trump ve Rusya ise bu iddiları reddediyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.