Donald Trump’ın corona virüs testi negatif çıktı

Donald Trump’ın corona virüs testi negatif çıktı

ABD Başkanı Donald Trump'ın doktoru, Trump'a arka arkaya günlerde yapılan yeni tip corona virüs (Kovid-19) testlerinin sonucunun "negatif" olduğunu duyurdu.

13 Ekim 2020, Salı 01:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beyaz Saray, Trump'ın Doktoru Sean Conley'in Kovid-19 tedavisine Beyaz Saray'da devam eden Trump'ın son sağlık durumuna ilişkin hazırladığı notu basınla paylaştı. Trump'ın son Kovid-19 testleri hakkında kendisine çok sayıda soru geldiğine işaret eden Conley, "Trump'a arka arkaya günlerde Abbottt BinaxNOW antijen testiyle yapılan Kovid-19 testlerinin sonucu negatif çıktı." ifadesini kullandı.

Bu testin şu andaki durumunu belirlemek adına, Başkanın izolasyon döneminde kullanılmadığını belirten Conley, "Trump'ın şu anki durumuna karar vermek için antijen testleriyle birlikte, ek klinik ve laboratuvar veriyi de kullandık." açıklamasını yaptı.

Hastanede 3 gece yatmıştı

Conley, yaptıkları tetkiklerin ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) rehberleri sonucunda, Trump'ın diğer kişilere hastalık bulaştırmayacağı kanısında olduklarını da vurguladı.

1 Ekim Perşembe gününü 2 Ekim Cuma gününü bağlayan gece yeni tip corona virüse yakalandığını duyuran Trump, 2 Ekim Cuma günü kaldırıldığı Walter Reed Askeri Hastanesi'nde 3 gece kaldıktan sonra geçen pazartesi günü taburcu edilmişti.

AASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çin'in Çingdao şehrinde 9 milyon kişiye corona virüs testi yapılacak