Donald Trup'un hareketi tartışma yarattı

ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'da şampiyon beyzbol takımını ağırladı. Trump'ın bu kabul töreninde yaptığı şeyler yine dünya gündemine yerleşti.

05 Kasım 2019, Salı 16:51
A A

Bu günlerde azledilmesiyle ilgili soruşturmalarla boğuşan ABD Başkanı Donald Trump yine ilginç davranışlarıyla dünya gündemine girdi. Donald Trump, Beyaz Saray'da Ulusal Beyzbol Ligi şampiyonu Washington Nationals'ı ağırladı.

Trump, takımın oyuncularından Kurt Suzuki'nin "Yeniden Büyük Amerika" yazılı şapkayla geldiğini görünce bir hayli mutlu olmuşa benziyordu. "Yeniden Büyük Amerika" Donald Trump'ın seçim kampanyası sloganıydı ve o dönemden beri de beri de dillerden hiç düşmedi.


Şapkanın sevinciyle heyecanlanan Trump ürsüdeki beyzbol oyuncusu Suzuki'ye arkadan sarıldı. Bu görüntünün ilk başta farkına varmayan ABD Başkanı daha sonra durumu toparlayıp Suziki'yi bıraktı.

Ancak basının önünde gerçekleşen bu olay elbette fotoğraf karelerine yansıdı ve bir anda tüm dünyaya yayıldı. Donald Trump bir ABD Başkanı'na yakışmayan hareketler yaptığı için eleştiri yağmuruna tutuldu.

Trump'ın, Suzuki'ye sarıldığı sırada 'Onu çok sevdim. Çok güzel..' dediği iddia edildi. ABD Başkanı daha sonra o anla ilgili yaptığı açıklamasında 'O sırada ne oldu hiç bilmiyorum' dedi.Sıradaki haber yükleniyor...