Dopamin giyim tarzı nedir?

Adım adım kışa girerken içinizi saran kasveti ve melankoliyi bir kenara bırakmak istemez misiniz? O halde dopamin giyim tarzı tam size göre! Modumuzu yükselten sıcak renklerin anahtar olarak kullanıldığı dopamin giyim tarzına moda dünyasında dopamine dressing de deniyor. Gelin dopamin giyim tarzı nedir, nasıl uygulanır öğrenelim...

17 Kasım 2021, Çarşamba 14:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
DOPAMİN GİYİM TARZI NEDİR?

DOPAMİN GİYİM TARZI NEDİR?

Dopamin, motivasyonumuzu artıran aynı zamanda da beyindeki ödül duygumuzla bağlantılı olan bir kimyasaldır. Dopamin hormonuna, mutluluğu artırdığı için ‘mutluluk hormonu’ da deniyor. Durum böyle olunca da, moda dünyası da modumuzu artıran giyim tarzına dopamine dressing (dopamin giyim tarzı) adını verdi. Gelin şimdi dopamin giyim tarzının şifrelerine bakalım. 

@oliviaandalice

POZİTİF RUH HALİNİ YANSITIYOR

POZİTİF RUH HALİNİ YANSITIYOR

Sade ve klasik giyimden biraz uzaklaşmak için renkli kıyafetlere geçiş yapabilirsiniz. Her ne kadar kış gelmiş olsa da modunuzu yüksek tutmak için rengarenk kabanlar ve botlara şans vermenizde fayda var. Dopamine stili canlı renklerden, keyifli desenlere cesur bir stil yaratırken aynı zamanda daha pozitif bir ruh halini de beraberinde getiriyor.

@marianne_theodorsen

ÜNLÜLERİN TERCİHİ

ÜNLÜLERİN TERCİHİ

Dopamin giyim tarzını benimseyen ünlülerin arasında Elsa Hosk ve Leonie Hanne gibi isimler de var. Bu giyim tarzı, sadece fotoğraflarına bile bakıldığında insanın içinin acıkmasını sağlıyor. Nina Sandbech ve Karoline Dall gibi moda influencer’ları da dopamin giyim tarzını benimseyenlerden. 

@hoskelsa

KIŞIN KASVETİNİ ORTADAN KALDIRACAK

KIŞIN KASVETİNİ ORTADAN KALDIRACAK

Yazın hızlı bir çıkış yapan dopamin giyim tarzı, kışa da bir o kadar hızla adapte oldu diyebiliriz. Rengarenk kazaklar, kaşe montlar, kabanlar ve botlar ile kış mevsiminin kasvetini ve soğuğunu unutmak mümkün. 

@heartzeena

CANLI RENKLERDEN İLHAM ALIN

CANLI RENKLERDEN İLHAM ALIN

Mor, turuncu, şeker pembesi, desenler ve baskılarla dopamin giyim tarzını her zaman uygulayamayabilirsiniz. Ancak renklerin ve desenlerin yarattığı güçlü etkiyi düşünecek olursak, stilinizin mutluluk kaynağı olarak dopamin giyim tarzına bir şans vermenizde fayda var diyebiliriz. 

@ninasandbech

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu tüyolar daha ince ve uzun görünmenizi sağlayacak