Dubai polisi uçan motosiklet kullanacak

Dubai polisi, ABD'li Hoversurf firması tarafından üretilen 'Hoverbike'ları 2020 yılında kullanmaya hazırlanıyor

10 Kasım 2018, Cumartesi 18:31
A A

CNN'nin haberine göre, verilen eğitimde bir polisin kullandığı uçan motosiklet futbol sahasından havalandı.

40 dakikaya kadar beş metre yükseklikte uçabilen motosikletler, 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.


Kameraya alınan eğitim görüntülerinde, motosiklet kaskı giymiş olan bir polis memurunun bir uçuş dersi kapsamında bir futbol sahasından kalkış yaptığı görülmekte.


Konu hakkında açıklamada bulunan Dubai polisinden Khalid Nasser Alrazooqi, "Halihazırda iki personelimiz eğitim almaktalar ve bu sayıyı artıracağız" yorumunda bulundu.


Tasarımcı firma Hoversurf, söz konusu aracı Dubai'de her yıl düzenlenmekte olan GITEX ticaret fuarında Dubai otoritelerine takdim etti.


Firma, ilgi göstermeleri durumunda Dubai'ye 30 veya 40 tane araç temin edebileceklerini ve BAE emniyet teşkilatının ihtiyaç duydukları kadar sayıda sipariş verme konusunda ayrıcalık hakkına sahip olacaklarını belirtti.


Hoversurf firmasından yapılan açıklamada, sivillerin de bu aracı 150 bin Amerikan doları karşılığında alabilecekleri ancak aracı güvenli bir şekilde kullanıp, kullanamayacaklarını belirlemek için gözetime tabi tutulacakları belirtildi.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.