Dubayla sürüklenen 2 arkadaş için Yunanistan'dan yardım istendi

Dubayla sürüklenen 2 arkadaş için Yunanistan'dan yardım istendi

İzmir'in Çeşme ilçesinde, üzerinde uyudukları dubanın halatının kopması sonucu açık denize sürüklenerek kaybolan garson Çınar Gürses ve arkadaşı Serdar Yalçın'a, dördüncü günde de henüz ulaşılamadı. Kayıpların yakınları Samos Adası'na geçip Yunanlı yetkililerden de yardım istedi

10 Temmuz 2016, Pazar 16:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çeşme Alaçatı’daki bir plajda barmenlik yapan 35 yaşındaki Çınar Gürses ile kendisini ziyaret için İstanbul’dan gelen 32 yaşındaki arkadaşı Serdar Yalçın, perşembe günü öğle saatlerinde denize girdi.

ARKADAŞLARINI CEP TELEFONUYLA ARADILAR AMA...


Daha sonra plajda kıyıya bağlı dubanın üzerine çıkan iki arkadaş, uykuya daldı. İddiaya göre kıyıdaki duba bağlı halatın kopmasıyla açık denize sürüklendi. Bir süre sonra uyanan iki arkadaştan Çınar Gürses, kıyıdaki arkadaşlarını cep telefonuyla aradı. Kıyıyı çok küçük de olsa görebildiğini söyleyen Gürses, arkadaşlarından Sahil Güvenlik Komutanlığı’nı aramalarını ve kurtarılmalarını istedi.


İki arkadaşın üzerinde sürüklenerek kaybolduğu dubaların bir benzeri sahilde duruyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na haber verilmesiyle arama kurtarma çalışması başlatıldı. Ancak havadan ve denizden yapılan aramalara karşın 4 gündür iki arkadaş bulunamadı.

AYRINTILAR ORTAYA ÇIKIYOR


Çınar Gürses ve Serdar Yalçın’ın üzerinde uyuyakaldığı dubanın, sezon öncesinde eskidiği için değiştirildiği, onun da kıyıya yakın taşa bağlanıp personel kullanımına sunulduğu ortaya çıktı.

Yaklaşık 3 metrekare büyüklüğündeki dubanın halatının kopup açık denize sürüklenmesinden sonra Çınar Gürses’in saat 12.30’da kıyıdaki arkadaşlarını telefonla arayıp yardım istediği belirlendi.

HİÇBİR İPUCU YOK


Ancak savcılık kararıyla yapılan baz istasyon sinyal araştırmasında, en son telefon görüşmesinden 5 dakika sonra saat 12.35’de sinyal alındığı saptandı. O andan itibaren ikiliye ilişkin, denizden, havadan ve karadan sürdürülen aramalara rağmen hiçbir ipucu elde edilmedi.

Açığa sürüklenen dubanın, bağlantılarının kopmasıyla parçalanmış olabileceği ihtimali üzerinde de durulurken kıyıdan da araştırma yapılıyor.

Bu arada Çınar Gürses ve Serdar Yalçın’ın yakınlarıyla arkadaşları en yakındaki Samos Adası’na geçip Yunanlı yetkililerle bağlantıya geçti ve fotoğraflarını vererek bulunmaları için yardım istedi.

Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vakaların yarısını oluşturan ev kadınlarına çağrı