Dünya birincisi festivalin şampiyonu Meksika

Dünya birincisi festivalin şampiyonu Meksika

UNESCO'ya bağlı CIOFF tarafından dünyanın en iyi festivali seçilen 12.Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Altın Köprü dans yarışmasının şampiyonu Meksika oldu

11 Temmuz 2011, Pazartesi 14:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Büyükçekmece Belediyesi ve Folklor Kurumunun beraber düzenlediği 12.Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali rüya gibi bir finalle sona erdi. 42 ülkeden katılan bini aşkın sanatçının çeşitli performanslar sergilediği ve 10 gündür devam eden festivalin resmi kapanış töreni yoğun katılımla gerçekleşti.

Ayşe Polat ve Murat Mermer konseriyle başlayan gece Shaman dans grubunun izleyicilerden yoğun ilgi gören muhteşem dans performanslarıyla devam etti. Büyükçekmece halkının oylarıyla belirlenen “ Yılın en iyi gazetecisi” ödülünü Ahmet Hakan alırken gece Altınköprü Halk Dansları Yarışmasının sonuçlarının açıklanması ve havai fişek gösterileriyle sona erdi.

KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün de katıldığı gece de Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, festivalde emeği geçenlere teşekkür ederek “ 12. Festivali geride bırakarak bugünden itibaren 13. Festival için çalışacağız. Burada ülkeler arasında kurulan dostluğun tüm dünyaya yayılması dileğiyle,sevgi birbirimize barış hepimize” dedi.

Uluslararası Altınköprü dans yarışmasının sonuçları :

1. Meksika
2. Bosna –Hersek
3. Güney Kore
En İyi Kadın Dansçı :Slovenya
En İyi Erkek Dansçı:Mısır
En İyi Koreografi :Slovakya
En İyi Müzik :Bulgaristan
En İyi Kostüm :İspanya-İbiza

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Korkunç olay! 3 yaşındaki oğlunu Dicle Nehri'ne attı