Dünya bu umursamaz golfçüleri konuşuyor! İşte olay yaratan kareler

ABD'de Harvey tropikal fırtınası nedeniyle 56 farklı bölgede meydana gelen orman yangınlarıyla mücadele ediliyor. Ülke bu haldeyken Oregon eyaletindeki Beacon Rock golf merkezinde golfçülerin arkalarında devam eden yangına rağmen oyunlarına devam etmesi ise 'Yok artık' dedirtti

09 Eylül 2017, Cumartesi 11:42
A A

Amerika'nın kuzeybatısındaki Oregon eyaletinde Eagle Creek yangını 33 bin dönümlük araziyi tahrip ederken çekilen bir fotoğraf yangına dair en çok konuşulan kareler arasına girdi.

Pazartesi günü Columbia Nehri'nin karşısında çekilen ve çarşamba günü Facebook’a düşen fotoğrafta golfçüler dev yangını umursamadan oyunlarına devam ediyordu.

Reuters'in de servis ettiği fotoğraflar hakkında Beacon Rock Golf Merkezi'nin yöneticisi Mark Mayfield, CNN’e yaptığı açıklamada yüzlerce kişiyi evlerinden tahliye edilmeye zorlayan yangın esnasında golfçülerin bu kadar rahat davranabilmesini “Columbia Nehri'nin yangınla aralarında tampon bölge görevi görmesi” ile açıkladı.

GOLF SAHASI TAMAMEN KAPANDI

GOLF SAHASI TAMAMEN KAPANDI

Golfçülerin böylesi bir durumda dahi keyiflerini bozmamasına dair gösterilen tepkilere değinen Mayfield, “Halen golf oynamaya nasıl devam edebilirler” şeklinde eleştiriler olduğunu söyledi.

Perşembe günü itibarıyla yoğun duman nedeniyle golf sahasının tamamen kapandığı belirtildi.

Yangının havai fişeklerle oynayan 15 yaşındaki bir çocuk ve arkadaşları tarafından çıkarıldığı açıklanmıştı.

California, Nevada, Oregon ve Montana'da 25 binden fazla itfaiyeci, orman yangınlarını söndürmeye çalışıyor.

Yetkililer, yangının dik ve engebeli arazide, kuru ve sıcak havada devam etmesinin itfaiyecilerin çalışmalarını zorlaştırdığını söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Airbnb'den kiraya verdiği evi harabeye döndü