Dünya Gençler Satranç Şampiyonası Gebze'de yapılacak

Dünya Gençler Satranç Şampiyonası Gebze'de yapılacak

Dünya Gençler Satranç Şampiyonası, Türkiye Satranç Federasyonu ve Gebze Belediyesi iş birliği ile Gebze’de yapılacak. Şampiyonaya 65 ülkeden 270 sporcu katılacak

31 Ağustos 2018, Cuma 15:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye Satranç Federasyonu ve Gebze Belediyesi iş birliği ile Dünya Gençler Satranç Şampiyonası 5 Eylül Çarşamba günü saat 14.30’da açılış töreni gerçekleşecek. Şampiyona 15 Eylül Cumartesi günü son bulacak. Bir otelde gerçekleşecek olan şampiyonada 65 ülkeden toplam 270 sporcu yarışacak.

'GURUR DUYUYORUZ'

Gebze’de gerçekleşmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "Satranç sporu gençlerin zihinsel gelişimleri için çok önemli bir spor. Muhakeme gücünün gelişimin yanı sıra stratejileri de gelişiyor. Hayatlarının her alanına nüfus eden bir spor aslında.

Satranç sporuna Gebze Belediyesi olarak her zaman destek verdik. Yaz okullarımızda eğitimlerini verdik ve daha önce de Türkiye Satranç Federasyonun düzenlediği şampiyonalar ev sahipliği yaptık. Bir kez daha bir dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan Gebze adına gurur duyuyoruz. Gebze’nin adının dünyada duyulması kentimiz için çok önemli. Ben şimdiden tüm sporculara başarılar diliyorum ve tüm satranç severleri şampiyonamıza bekliyoruz." dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşırı soğuklar Rusya'daki kutup tilkilerini de etkiledi