'Dünya kasım ayında 15 gün karanlık olacak'

'Dünya kasım ayında 15 gün karanlık olacak'

Dünya'nın gelecek aylar ve yıllarda başına gelebilecek değişimlerle alakalı birçok rapor bulunmakta ancak bu tahminlerden çok azının başarıya ulaşması dolayısıyla internette okuduğumuz her şeye sorgulayarak yaklaşıyoruz

03 Eylül 2017, Pazar 10:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bu sefer NASA, son zamanlarda internette dolanan Dünya'nın 2017 yılının kasım ayında, ayın 15'inde başlayıp 29'una kadar sürecek olan komple bir karanlığa maruz kalacağı iddialarını doğruladı.
 

ÖNCELERİ ZAMANI BİLİNMİYORDU


NASA bu garip olayın yaşanabileceğini bildiklerini ancak tam olarak ne zamana denk geleceğini daha önceleri bilmediklerini bildirdi.

Daha detaylı bir incelemeyle birlikte NASA astoronomlarından gelen bilgiye göre fenomenin 15 Kasım'da gece 3:00 sularında başlayıp 30 Kasım 16:45 saati civarına kadar devam etmesi bekleniyor


BEYAZ SARAY'A 1000 SAYFADAN FAZLA BİLGİ


Uzmanlara göre bu "karartma" Jüpiter ve Venüs arasındaki bir astoromik olaydan dolayı gerçekleşecek. Hatta NASA'nın başındaki isim olan Charles Bolden'den Beyaz Saray'daki yetkililere garip olay hakkında bilgi vermek için yazılan 1000 sayfayı aşkın detaylı bir doküman bile bulunmakta.


RAPORDA NELER YAZIYOR?


Rapora göre bu özel periyot sürecinde Jüpiter ve Venüs birbirlerine yaklaşacak ve birbirlerinden yalnızca 1 derecelik bir açıyla ayrı duracaklar. Venüs, Jüpiter'in güneybatısına geçiş yapacak ve Jüpiter'den 10 kat daha parlak bir duruma gelecek. Venüs'ün parlak ışığı Jüpiter'de bir reaksiyona sebep olacak ve gaz devinin uzaya inanılmaz boyutlarda hidrojen salması bekleniyor. Bu reaksiyon sonucu salınan gazların 15 Kasım günü gece 2:50 sularında Güneş ile temasta bulunması bekleniyor.
 

'GÜNEŞ MAVİYE YAKIN BİR RENGE DÖNÜŞECEK' 


Hidrojenin Güneş ile buluşmasıyla birlikte Güneş yüzeyinde devasa bir patlama gerçekleşecek ve yıldızın ısısını 9 bin derecenin üstüne taşıyacak. Bu olay o kadar büyük bir ısı açığa çıkartacak ki Güneş'in rengi mavimsi tonlarda bir renge dönüşecek. Güneş'in bu olayın ardından eski ısısına ve rengine kavuşması için en azından 14 günlük bir süreye ihtiyaç duyacağı belirtilen bilgiler arasında.

Ontrava

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evrende yalnız değiliz