Dünya starlarının ikonik sahne kostümleri

Pek çoğu aklımıza bu şekilde kazındı. Ne şarkıları, ne özel hayatları, isimleri söylendiğinde kafamızda ilk beliren kostümleri oldu. Dünyanın en iyi performans sanatçıları arasında gösterilmek kolay değil. Sizi ayıran bir şeyler olmalı. Müzikal yeteneği neyle beslersiniz, elbette kostümlerle. Sizin aklınızda kimler var? Biz aklımıza ilk gelenleri listeledik. İşte dünya starlarının ikonik sahne kostümleri!

16 Eylül 2020, Çarşamba 15:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Freddie Mercury

Freddie Mercury

Onu en çok yukarıdaki kısa saçlı bıyıklı ve sade haliyle hatırladığımız için olsa gerek, aslında Freddie Mercury’nin 70 ve 80’lerden rüzgar gibi geçen bir moda ikonu olduğunu unutmuşuz. 80'ler ve sahne deyince aklımıza ilk olarak kırmızı şeritli beyaz pantolon ve sarı ceketin gelmesi işten bile değil.

Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga deyince aklımıza ilk olarak etten elbisesi gelse de biz bu sahne kostümünü hatırlatmak istedik. Lateks bir elbiseyle sahnede saatlerce dans ederek terlemek kolay değil. En çok da o terle lateks elbiseyi nasıl çıkardığını düşünüyoruz.

Madonna

Madonna

Bu kostümün ikonikleşmesinin nedeni belki de konik şeklindeki bir sütyeni gündelik hayatta giymenin imkansız oluşuydu. Madonna, yine bir güzellik standardına karşı geliyor ve memelerini koni şeklinde gösteriyordu.

Miley Cyrus

Miley Cyrus

Sıradışı bir kıyafetle ikon haline gelmek kolay, önemli olan olabildiğince sade bir kıyafetle ikon haline gelebilmek. Miley Cyrus'ın bu beyaz 'ayrı ama birleşik' tulumu, günlerce konuşulmuştu.

Spice Girls

Spice Girls

Spice Girls grubu, 90’lı yıllarda modaya da yön verdi. Yüksek platformlu ayakkabıları, ultra mini elbiseleri, pırıltının tavan yaptığı stilleriyle pek çok tasarımcıya ilham verdi. Öyle ki grup o dönem tasarımcılar ile bir araya gelmiş, Gucci İngiliz bayrağı elbisesi gibi kombinleri ile moda tarihine geçmişlerdi…


Elton John

Elton John

Sahnede giydiği Donald Duck kostümüyle akıllara kazınan Elton John, çağdaş müzik gruplarının 70'lerin İngiliz müzisyenlerini örnek almalarını söylemişti

Stil, İngilizlerin hep çok iyi olduğu bir konuydu. David Bowie, ben, T.Rex, The Who, Queen hepimiz olayların moda tarafına kucak açtık."


Deadmau5

Deadmau5

Elektronik müzik duayeni Kanadalı DJ “Deadmau5” yaklaşık 16 yıldan bu yana performanslarında fare kulaklarına sahip başlığı kullanıyor. Geçen zaman içerisinde Deadmau5’ı simgeleyen bir sembol haline gelen bu başlık, Birleşik Krallık, İrlanda, Japonya ve Almanya dahil olmak üzere 30’a yakın ülkede Deadmau5 adına tescilli bir marka.

Michael Jackson

Michael Jackson

Bu kırmızı deri ceketi nerede görseniz aklınıza Michael Jackson gelir. En azından az biraz pop kültürüne hakimseniz.

Rihanna

Rihanna

Rihanna ilk çıktığı günlerden bu yana diz üstü çizmeleri hep sevdi. Burada da diz üstü çizmelerin mükemmel bir kullanımıyla karşı karşıyayız. Cübbesinde ve şortunda da pek çok dövmesinde izine rastlyabileceğimiz Antik Mısır izleri taşıyor.

Beyoncé

Beyoncé

Beyoncé'nin karın ve bacak kaslarını muhteşem şekilde ortaya çıkaran iki parça kostümün, rengini kırmızı dışında bir şey hayal edemiyoruz. Bu kadar aklımızda kalmasının nedeni nedir bilinmez ancak Beyoncé'nin o günlerden bu yana hiçbir şey kaybetmediği kesin.

Onları unutmadık: Bülent Ersoy

Onları unutmadık: Bülent Ersoy

Diva'yı unutacak halimiz yoktu. Bülent Ersoy'un bu kostümünü ve cesur saçlarını başka birinde hayal edebiliyor musunuz? İşte ikon olmasının nedeni tam olarak bu.

Hele onu, hiç unutmadık: Zeki Müren

Hele onu, hiç unutmadık: Zeki Müren

Işıltılı pelerini, gümüş rengi tulumu ve çizmeleriyle Zeki Müren, 80!'ler Türkiye'sinin gerçek anlamda güneşiydi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trençkot mevsimi geldi: Ünlülerden 10 trençkot kullanımı örneği