Dünya Dev gemi köprüyü böyle yıktı! Onlarca araç denize döküldü

Dev gemi köprüyü böyle yıktı! Onlarca araç denize döküldü

Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletinde bulunan Baltimore şehrinde akılalmaz bir olay yaşandı. Yaklaşık 600 bin kişinin yaşadığı şehrin ana köprüsü olan Francis Scott Key'e kargo gemisi çarptı. Yerel saatle 01:27'de meydana gelen kazaya karışan geminin adı ise Dali olarak bildirildi. 348 metre uzunluğunda olduğu belirtilen gemi, Baltimore'dan yalnızca 27 dakika önce demir almış ve Sri Lanka'ya doğru gidecekti.

Haberin Devamı


"ONLARCA KAYIP VAR"

Kameraya yansıyan görüntülerde ise köprünün yıkıldığı anlar farklı açılardan kayıtlara geçti. Kaza anında köprünün üzerinde insan ve onlarca arabanın olduğu da hatırlatıldı. Köprüdeki hasarın boyutu henüz netlik kazanmadı. Ne Baltimore Polisi ne de Maryland Liman İdaresi henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Köprünün yıkılmayan kısımları ise trafiğe kapandı. Doğrulanmamış iddialara göre ise kaza sonrası suya düşen araçlar nedeniyle düzinelerce insanın kayıp olduğu öne sürüldü.

BELEDİYE BAŞKANI OLAY YERİNE GİDİYOR

Baltimore Belediye Başkanı Brandon Scott, şehirdeki Francis Scott Key Köprüsü'nde yaşanan olaydan haberdar olduğunu ve yerel yetkililerle temas halinde olduğunu söyledi. Scott ayrıca bölgede çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Şimdiye kadar herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olayda 20 kişi ve çok sayıda araç suya düştü bu kişilerin akıbeti bilinmiyor.

Haberin Devamı

"İŞÇİLER SUYA DÜŞTÜ"

Yetkililer suya düşen kişilerin köprünün bakımı için çalışan işçiler olduğunu açıkladı. Baltimore'da hava an itibariyle 6 derece ve suyun sıcaklığı daha da düşük.