Dünya Gazze'de ateşkes bitti katliam başladı! İsrail mülteci kampını bombaladı: 100'den fazla kişi öldü

Gazze'de ateşkes bitti katliam başladı! İsrail mülteci kampını bombaladı: 100'den fazla kişi öldü

Paylaş
Gazze'de ateşkes bitti katliam başladı! İsrail mülteci kampını bombaladı: 100'den fazla kişi öldü

Filistinli yerel kaynaklar, İsrail tarafından Cibaliye mülteci kampına saldırı gerçekleştirildiğini ve en az 100 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

İsrail ve Hamas arasında insani aranın dün sabah saatlerinde son bulmasının ardından İsrail, Gazze saldırılarına devam ediyor. Filistinli yerel kaynaklar, İsrail tarafından Cibaliye mülteci kampına saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu.

Haberin Devamı

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan Cibaliye mülteci kampında bir binanın hedef alınması ile gerçekleştirilen saldırıda aralarında kadınlar ve çocukların da bulunduğu en az 100 Filistinlinin hayatını kaybettiği kaydedildi. Enkazda kalanların kurtarılması için arama kurtarma çalışmalarının başladığı bildirildi.

İNSANİ ARANIN ARDINDAN CAN KAYBI 193’E YÜKSELDİ

Filistin Sağlık Bakanlığı, insani aranın son ermesinden bu yana İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik başlatılan saldırılarda hayatını kaybeden Filistinli sayısının çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 193’e yükseldiğini açıkladı. Saldırılarda yaralananların sayısının ise 652 olduğu aktarıldı.

7 EKİM’DEN BU YANA TOPLAM CAN KAYBI 15 BİN 207

Filistin Sağlık Bakanlığı açıklamasında, İsrail saldırıları nedeniyle 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısının ise 15 bin 207’ye yaralı sayısının ise 40 bin 652’e yükseldiği kaydedildi.

Haberin Devamı