Dünya İç savaşta öldü sandılar, korkunç gerçek 27 yıl sonra ortaya çıktı! ‘Bana büyü yaptı’

İç savaşta öldü sandılar, korkunç gerçek 27 yıl sonra ortaya çıktı! ‘Bana büyü yaptı’

Paylaş
İç savaşta öldü sandılar, korkunç gerçek 27 yıl sonra ortaya çıktı! ‘Bana büyü yaptı’

27 yıl önce, henüz 17 yaşındayken ortadan kaybolan ve öldüğü düşünülen Omar Bin Omran komşusunun evinde, saman yığınlarının altındaki bir delikte canlı olarak bulundu.

Cezayir’de meydana gelen olayda 17 yaşındaki Omar Bin Omran’ın ailesi oğullarının Djelfa şehrinde kaybolmasından sonra onun Cezayir ile isyancı gruplar arasında çıkan iç savaş sırasında öldüğünü düşündüklerini dile getirdi.

Haberin Devamı

ŞÜPHELİ 61 YAŞINDA BİR DEVLET MEMURU

Polisin 12 Mayıs'ta gerçekleştirdiği operasyonla yıllarını esaret altında geçiren talihsiz adam özgürlüğüne kavuşurken, Omar'ı kaçırdığı ve 27 yıl boyunca bodrum katında tuttuğu düşünülen şüpheli gözaltına alındı.

Yerel medyada yer alan haberlerde 61 yaşındaki şüphelinin yalnız yaşadığı ve devlet memuru olarak çalıştığı belirtildi. Görgü tanıkları Cezayir televizyonlarına adamın düzenli olarak iki kişiye yetecek kadar yiyecek aldığını söylediler.

EVLERİNE 200 METRE UZAKLIKTAYDI: KÖPEĞİ GÜNLERCE NÖBET TUTTU

Omar 1998 yılında, henüz bir lise öğrencisiyken ortadan kaybolduğunda ailesi ve güvenlik güçleri onun bulunması için seferber oldu. Ancak gerçek onlara sadece 200 metre uzaklıktaki komşularının evinde gizliydi.

Haberin Devamı

Cezayir gazetesi El Khabar'ın haberine göre, köpeği Omar kaybolduktan sonra günler boyunca şüphelinin evinin önünde bekledi. Yakalanmaktan korkan adam köpeği zehirleyerek öldürdü.

KARDEŞİNİN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI ELE VERDİ

Cezayir televizyonlarındaki haberlere göre, 61 yaşındaki şüpheli erkek kardeşi ile bir miras kavgası içindeydi. Yaşanan bir tartışamadan sonra kardeşi sosyal medya hesabından adamın bir kaçırma olayına karıştığına dair paylaşımlar yaptı.

Kurbanın ailesi paylaşımları görünce polise ihbarda bulundu. Evine baskın düzenlenen adam kaçmaya çalıştı ancak yakalanarak gözaltına alındı.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYAYA DÜŞTÜ! 'BANA BÜYÜ YAPTI'

Sosyal medyaya düşen görüntülerde 45 yaşındaki kurbanın, komşusunun bodrum katındaki etrafı samanlarla çevrili bir çukurda oturduğu görülüyor.

Cumhuriyet Savcılığı, mağdurun tıbbi ve psikolojik tedavi altına alınmasına karar verirken, Omar polise verdiği ilk ifadesinde 61 yaşındaki şüphelinin kendine büyü yaptığını, aile üyelerini pencereden gördüğünü ancak onlara seslenemediğini, kimseden yardım isteyemediği için adamın elinden kurtulamadığını öne sürdü.

ANNESİ GERÇEĞİ ÖĞRENEMEDEN ÖLDÜ

Trajik bir şekilde Omar'ın annesi, oğlunun başına gelenleri öğrenemeden ve onu son bir kez göremeden 2013 yılında hayatını kaybetti. Raporlar, Omar'ın esaret altındayken annesinin ölümünden haberdar edildiğini ileri sürüyor.

Haberin Devamı

Cezayir Adalet Bakanlığı'ndan konuya ilişkin soruşturmanın devam ettiği belirtildi.