Dünyaİçinde binden fazla kişinin bulunduğu AVM'ye füze saldırısı! Kayıplar var

İçinde binden fazla kişinin bulunduğu AVM'ye füze saldırısı! Kayıplar var

İçinde binden fazla kişinin bulunduğu AVM'ye füze saldırısı! Kayıplar var

Poltava Bölgesi Askeri Yönetim Başkanı Dmytro Lunin, Rusya’nın Ukrayna’nın Kremençuk kentindeki AVM’ye düzenlediği saldırıda can kaybının 10’a, yaralı sayısının ise 40'a yükseldiğini açıkladı.

Rusya’nın Ukrayna’nın Kremençuk kentindeki AVM’ye düzenlediği füze saldırısında can kaybı artıyor. Poltava Bölgesi Askeri Yönetim Başkanı Dmytro Lunin yaptığı açıklamada, AVM’ye düzenlenen saldırıda can kaybının 10’a, yaralı sayısının ise 40 yükseldiğini aktardı.

İçinde binden fazla kişinin bulunduğu AVMye füze saldırısı Kayıplar var

İngiltere, ABD ve BM’den kınama
İngiltere Başbakanı Boris Johnson yaptığı açıklamada, Kremençuk’taki AVM saldırısını kınayarak, "Bu dehşet verici saldırı, Rus liderin vahşet ve barbarlığının derinliğini bir kez daha gösterdi. Bir kez daha düşüncelerimiz Ukrayna'daki masum kurbanların aileleriyle birlikte. Putin, davranışının G7 ülkelerinin, Ukrayna'nın yanında durma kararlılığını güçlendirmekten başka bir işe yaramayacağının farkına varmalı" dedi.
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken yaptığı açıklamada, "Dünya, bugün Rusya'nın kalabalık bir Ukrayna alışveriş merkezini vuran füze saldırısından dehşete düştü” ifadelerini kullanarak, ABD'nin Ukrayna'yı desteklemeye devam edeceğini ve Rusya'dan hesap soracağını yineledi.
Birleşmiş Milletler (BM) Sözcüsü Stephane Dujarric ise saldırı hakkında, "En hafif tabirle içler acısı" ifadelerini kullanarak, “Alışveriş merkezleri ve siviller de dahil olmak üzere her türlü sivil altyapı asla hedef alınmamalıdır” dedi.
Öte yandan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu AVM’de binden fazla kişinin bulunduğu öne sürmüştü.

Rusya, Ukrayna'da AVM'yi vurduUkrayna Devlet Başkanı Zelenksiy "Kremençuk'taki bir AVM'ye Rus füzeleri isabet etti, içinde 1000'den fazla sivil vardı." açıklamasında bulundu. Kremençuk Belediye Başkanı, saldırıda ölümlerin rapor edildiğini aktardı.
SIRADAKİ HABER