Dünyaİngiltere'de ortaya çıkan çocuk hastalığı Fransa'ya sıçradı

İngiltere'de ortaya çıkan çocuk hastalığı Fransa'ya sıçradı

Paylaş
İngiltere'de ortaya çıkan çocuk hastalığı Fransa'ya sıçradı

İngiltere'de ortaya çıkan ve İtalya'da görülen yeni çocuk hastalığı Fransa'da görüldü.

İngiltere ve İtalya’nın ardından, Fransa’da da çocuklarda, yeni tip corona virüs ile bağlantılı olabileceği düşünülen, ateşli enflamasyon hastalığının görülmesi kaygı yarattı.

Haberin Devamı

Paris’teki hekimlerin bu hastalığa ilişkin olarak uyarıda bulunduğunu belirten Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, her yaş grubundan 15 çocukta ateş, sindirim şikayetleri ve kalbin zayıflamasına yol açabilecek damarlarda iltihap gibi belirtiler görüldüğünü söyledi. Franceinfo radyosuna konuşan Bakan Veran, bazı vakalarda kalp damarlarında da iltihaplanma görüldüğünü belirtti. Bakan, ölüm vakasına ise rastlanmadığını söyledi.

İngilterede ortaya çıkan çocuk hastalığı Fransaya sıçradı

Fransa Sağlık Bakanı, bu vakalar arasında corona virüs testi pozitif olmayan çocukların da bulunduğunu belirterek, hâlâ yanıtlanmamış “birçok soru” olduğunu söyledi. Bakan, bu iltihabi hastalık ile yeni tip corona virüs arasında bağlantı kurmak için yeterince kanıt olmadığını vurguladı. Yine de bu konuya ilişkin bildirimleri “çok ciddiye” aldığını belirten Bakan, bu hastalığa dair “belirli bir huzursuzluğun” yanı sıra “belirli bir dikkatin” olduğunu ifade etti.

Haberin Devamı