DünyaKatedral yanmadan önce fotoğrafta görüntülenen ikili bulundu

Katedral yanmadan önce fotoğrafta görüntülenen ikili bulundu

Paylaş
Katedral yanmadan önce fotoğrafta görüntülenen ikili bulundu

Paris'in başlıca tarihi eserlerinden Notre-Dame Katedrali'ne büyük hasar veren yangının çıkmasından dakikalar önce, katedralin önünde çekilen bir fotoğraftakileri bulma girişimi başarıyla sonuçlandı

Fotoğrafı çeken 23 yaşındaki turist Brooke Windsor, karedekilerle iletişime geçtiğini ve fotoğrafı kendilerine gönderdiğini açıkladı.

Haberin Devamı

Fotoğrafta, katedralin önünde, mutluluk içinde oynayan ve bir babayla kızı olduğu sanılan iki kişi görülüyor. Fotoğrafı çeken 23 yaşındaki turist, Brooke Windsor, bu kareyi yangından bir saat kadar önce çektiğini söylemiş ve "Twitter, eğer bir büyün varsa, bana bunları bulmamda yardımcı ol" diye yazmıştı.

Katedral yanmadan önce fotoğrafta görüntülenen ikili bulundu

BBC Türkçe'nin aktardığına göre, fotoğraftakileri bulduğunu Twitter hesabından duyuran Windsor, "Arama sonlandı! Fotoğraf babaya ve ailesine ulaştı" dedi.

Windsor, fotoğrafta yer alanların kimliklerini açıklamak istemediklerini belirtti ve ekledi:

"Bana bir mesaj göndererek 'Bu güzel fotoğraf için teşekkürler, evde asmak için güzel bir yer bulacağız' dediler."

Windsor'un mesajı 240 binden fazla defa paylaşılmış ve 467 bin beğeni almıştı.

Haberin Devamı

Sosyal medyadaki ilk çağrısının ardından BBC'ye konuşan ve bir arkadaşıyla birlikte Paris'i gezen Windson "Ben olsaydım, böyle bir anının belgesini isterdim. Umarım o da aynı şekilde düşünüyordur." demişti.

Windsor, yangını dehşet içinde izleyen binlerce kişinden biri olduğunu da anlatmış, "Paris'in geriye kalanı gibi şoke olmuş ve kalbimiz kırılmış bir halde seyrettik." diye konuşmuştu.

Bazı Twitter kullanıcıları da, fotoğrafı "Tarihi" ve "zamandaki özel bir an" diye tanımladı.