Dünyaca ünlü çocuk gelişim uzmanı Türk annelerle buluşuyor

Dünyaca ünlü Teknoloji ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Dr. Kristy Goodwin, 16 Ekim’de online ortamda düzenlenecek ebeveyn-uzman buluşma platformunda Türk annelere dijital dünyada çocuklarını nasıl doğru şekilde eğitebileceklerine dair tavsiyelerde bulunacak.

01 Ekim 2021, Cuma 16:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dijital Dünyada Çocuk Büyütmek adlı kitabıyla geniş bir takipçi kitlesine ulaşan dünyaca ünlü dijital sağlık uzmanı Avustralyalı Dr. Kristy Goodwin, Türk annelerle online ortamda bir araya gelecek.

Goodwin, katılacağı oturumda ebeveynlere çocuklarının gelişiminde teknolojiyi nasıl doğru şekilde kullanacaklarının ipuçlarını anlatacak.

16 Ekim’de online ortamda düzenlenecek ebeveyn-uzman buluşma platformu Momtalks’ta Türk annelere dijital dünyada çocuklarını nasıl doğru şekilde eğitebileceklerine dair tavsiyelerde bulunacak olan Goodwin, etkinlik öncesinde şu açıklamalarda bulundu:

Bu video haber ilginizi çekebilir: Öğrencilerin sosyal medya kullanımı kontrol altına alınmalı mı?

Teknolojinin bilinçsiz ve uygunsuz kullanılması çocuklar üzerinde olumsuz etki yaratıyor

Teknolojinin bilinçsiz ve uygunsuz kullanılması çocuklar üzerinde olumsuz etki yaratıyor

Çocuklarımızı dijital dünyanın kötülüklerinden korumak için onları teknolojiden uzak şekilde yetiştirmek kesinlikle çözüm değil.

Dijital dünyanın, doğru kullanıldığında çocukların eğitiminde son derece önemli yere sahip olduğunu vurgulayan Goodwin, “Teknoloji sayesinde, örneğin sanal gerçeklik yardımıyla günümüzde küçük çocuklara soyut matematik ve bilim kavramlarını rahatlıkla öğretebiliyoruz” diye konuştu.

"Teknolojinin bilinçsiz ve uygunsuz şekilde kullanılması halinde çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yaratıyor"

"Çocukları dijital çağın olumsuzluklarından korumak için bilinçli ve teknoloji konusunda bilgili ebeveynlere ihtiyacımız var" diyen Goodwin, ebeveynlerin çocuklarına teknoloji kullanımı konusunda sınırlar koyması gerektiğininin altını çiziyor.

Anne ve babalar, çocukların çevrim içi geçirdikleri zaman kadar, fiziksel hareket, oyun, kaliteli yemek ve başkalarıyla sosyal etkileşim gibi temel ihtiyaçlarına da zaman ayırdıklarından emin olmalı

Yapılan araştırmalara göre, ebeveynler dijital dünyada çocuklarını eğitimi konusunda güvenilir bilgi kaynaklarına ihtiyaç duyuyorlar. Bu alanda kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarının yayınladığı araştırmaların son derece yararlı olduğunu belirten Goodwin, günümüzde teknolojiyi doğru şekilde kullanarak çocuklarımızı geleceğin dünyasına en iyi şekilde hazırlamanın mümkün olduğunu ifade ediyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor:

Teknolojiyi kullanmak çocukların en doğal hakkı. Bunu sağlarken bu alanda yetkin eğitimcilere ve yetişkinlere ihtiyacımız var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çocuğunuzun size bağımlı olmasını engelleme yolları