Dünyanın en çok flört edilen günü sizce hangisi?

Dünyanın en çok flört edilen gününün hangisi olduğunu hiç düşünmüş müydünüz? 15 Haziran? 17 Ocak? Bunlar değil. Bir online flört uygulamasının yaptığı araştırmada Dünyanın en çok flört edilen günü belli oldu.

08 Ocak 2021, Cuma 12:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
“Flörtöz Pazar”

“Flörtöz Pazar”

Yapılan araştırmaya göre en çok flört ettiğimiz gün Ocak ayının ilk Pazar günü. Geçen yıl 13 milyon yeni konuşmanın yaşandığı bu güne, “Flörtöz Pazar” adı veriliyor. Peki flört hakkında diğer istatistikler ne söylüyor?

Bereketli Ocak ayı

Bereketli Ocak ayı

En çok flörtleştiğimiz gün, Ocak ayının ilk Pazar günü. En çok flörtleştiğimiz aysa Ocak. OkCupid uygulamasının verilerine göre 2020’nin ilk Pazar gününde 13 milyon kişi birbiriyle flörtleşmeye başlamış. Bu yıl ise sayının 15 milyona vardığı düşünülüyor. Tahminlerse bu Ocak ayı içinde 25 milyon kişinin birbiriyle eşleşeceği yönünde. 

Neden ilk pazar?

Neden ilk pazar?

Yeni bir yıla girerken yeni bir ilişkiye başlama isteği Ocak ayını yılın en çok flört edilen ayı yapıyor. Bu ayın flört konusunda rekor kıran ilk Pazar gününe de “Dating Sunday” yani “Flört Pazar”ı adını veriyorlar. 

 

Önce duygusal bağ

Önce duygusal bağ

Özellikle pandemiyle birlikte geçtiğimiz yıl değişen sosyal yaşam, aranılan ilişkinin tanımını da değiştirdi. Verilere göre tek gecelik ilişki ya da “sadece takılmak istiyorum” diyenlerin sayısı yüzde 20 azaldı. “Sizce duygusal fiziksel temasta bulunmadan önce duygusal bir bağ kurmak gerekli mi?” sorusuna kullanıcıların yüzde 80’i “Evet” yanıtını veriyorlar. 

Cinsellik, erkekler için hala daha önemli

Cinsellik, erkekler için hala daha önemli

Kadınlarda bu oran yüzde 89; erkeklerdeyse, yüzde 76. Genel olarak duygusal paylaşım flört konusunda önemli bir yer tutmaya başlasa da erkekler hala fiziksel temasa kadınlardan daha çok önem veriyor gibi görünüyorlar. İstediğiniz flört tarzı ne olursa olun bulmanın yolu profile önem vermekten geçiyor. 

Duygusal bağı tercih edenler artıyor

Duygusal bağı tercih edenler artıyor

Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu yeni normal dönem, flört konusuna da yeni normaller getiriyor. “İlişkilerin Geleceği” isimli anketine katılan kullanıcıların yüzde 84’ü duygusal olarak bağ kurabilecekleri ilişkileri, fiziksel olarak yakınlaştıkları ilişkilere tercih edeceklerini söylüyorlar. 

İstanbul, aşk şehirlerinden biri

İstanbul, aşk şehirlerinden biri

Öncelikli duygusal bağa en çok önem veren şehirlerden biri de İstanbul. "Seksten önce aşka önem veren 50 şehir" listesinde İstanbul 16’ncı sırada yer alıyor. İnsanlar özellikle ilk tanışmalarını görüntülü konuşma sağlayan uygulamalardan yaparak birbirlerini buluşmadan önce daha yakından tanımaya çalışıyorlar. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Bittim gözün aydın': Kardashian kadınlarıyla birlikte olduktan sonra hayatı kayan 6 erkek