Durakta titreyen köpeğe montunu verdi

Durakta titreyen köpeğe montunu verdi

Topkapı tramvay durağında titreyen köpeği gören 17 yaşındaki genç, montunu yerde yatan köpeğe sardı. Daha sonra İBB ekipleri köpeği veterinere götürdü.

04 Ocak 2020, Cumartesi 09:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Topkapı tramvay durağında yerde yatan köpeğin titrediğini gören 17 yaşındaki genç Berke Kaysı, montunu köpeğin üzerine örtüp İBB ekiplerine haber verdi.

Durağa gelen lise öğrencisi Berke Kaysı (17) turnikelerin girişinde yerde yatan köpeği fark etti. Köpeğin titrediğini gören 17 yaşındaki genç, montunu çıkartarak üzerine örttü. Kaysı daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye veteriner hizmetlerini arayarak durumu bildirdi. Tramvay durağının önüne gelen veteriner hizmetleri ekipleri, titreyen köpeği veterinere götürdü.

"İç kanaması olabilir dedim"

Üşüyen köpeğe montunu veren Berke Kaysı, "İlk gördüğümde titriyordu, kasılmaları vardı. Ben de zaten çok üşüyen biri değilim veriyim montumu dedim. Ekipler ilk başta 'kanaması olması gerekiyor, öyle alırız' dediler. Geçen sene bir kediyi kaybettim ben bizim mahallede gözümün önünde. Ben de 'kanaması mı olması gerekiyor iç kanama olabilir, pirelenme falan da olabilir' dedim. Ağabey vardı, belediyede çalışan, o ilgilendi, belediyede arkadaşını aradı" diye konuştu.

DHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yolda bulduğu yavru tilkiyi evinde besledi