Düşen kargo uçağı pilotunun acı haberi babasına verilemedi

Kırgızistan’da düşen Türk kargo uçağında hayatını kaybeden emekli Pilot Albay İbrahim Gürcan Dirancı’nın kalp hastası olan babasına acı haber verilemedi

16 Ocak 2017, Pazartesi 13:49 Son Güncelleme:
A A
Düşen kargo uçağı pilotunun acı haberi babasına verilemedi
ACT Havayolları’na ait Boeing 747-400F Jumbo Jet tipi kargo uçağı, Türkiye saati ile 7.30’da Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e inerken düştü.  Kırgız makamlarının verdiği bilgilere göre kazada toplam 37 kişi yaşamını yitirdi.  Uçakta, Kaptan Pilot İbrahim Gürcan Dirancı, İkinci Pilot Kazım Öndül ile Yükleme Uzmanları Melih Aslan ile İhsan Koca bulunuyordu.

Hayatını kaybeden Kaptan Pilot Albay İbrahim Gürcan Dirancı’nın (47) ateşi Bursa’ya düştü. Pilot albayın  Yenişehir ilçesinde yaşayan kalp ve şeker hastası olan babası Mehmet Dirancı’ya (79) acı haber verilemedi.


SON DAKİKA... Türk kargo şirketi ACT Havayolları'na ait uçak Bişkek'te evlerin üzerine düştü: 37 ölü
 

İbrahim Gürcan Dirancı’nın kuzeni Tamer Dirancı, "Gürcan ağabeyimin uçağı bugün Bişkek şehrinde bir köyün üzerine düştü. Kendisi ile birlikte 4 kişi kurtulamadı. Biz kurtulamadığını öğrendik. İstanbul’da şirket tarafından açıklama yapılacağı söylendi" dedi.Evli olan kuzeninin daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 1. Filo Komutanlığı yaptığını dile getiren Tamer Diranci, "Emekliliğinden sonra diğer havayollarında, özel şirketlerde pilotluk yapmaya devam ediyordu" şeklinde konuştu.

'OĞLUNUN YARALI OLDUĞUNU BİLİYOR'

Tamer Dirancı, kuzeninin eşi ile görüşemediklerini, kız kardeşi ile görüştüklerini ifade ederek, "Eşi ile görüşemedik. Baba Mehmet Dirancı torunu ile görüştü, oğlunun yaralı olduğunu biliyor. Öldüğünü kendisine bildiremedik, ama şu anda hissediyor. İstanbul’dan açıklama yapıldıktan sonra söyleyeceğiz. Daha önce kendisi by-pass ameliyatı oldu. Yüksek tansiyon ve şekeri de var. Acilde doktorlar iğne yapamayacaklarını söyledi. Şu an biz kendisine haber veremiyoruz" dedi.Kırgızistan'da düşen Türk uçağı ve kaza yerinden fotoğraflarHayatını kaybeden pilot albayın eşi Gülşen Dirancı ve avukat olan oğlu Alp Onur Dirancı’nın İstanbul’da yaşadıkları, geçtiğimiz günlerde çocuklarının cübbe giyme merasiminde bir araya geldikleri öğrenildi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Buz tutan Beyşehir Gölü'nde tehlikeli yürüyüş!