Düşes Kate Middleton Pakistan gezisinde takdir topladı

İngiltere Kraliyet'inin Prens'i William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton çifti, 5 günlük resmi Pakistan ziyaretine başladı. Düşes Kate Middleton şıklığıyla tüm dünyanın beğenisini kazandı...

15 Ekim 2019, Salı 15:51
A A

İngiltere Kraliyet Ailesi üyesinin 13 yıldır çıktığı ilk Pakistan gezisi dün başladı. Pakistan yetkilileri çiftin korunması için 1000 polisin görevlendirildiğini açıklarken, Kensington Sarayı ise ziyareti, ülkedeki güvenlik ve ulaşım endişeleri nedeniyle çiftin bugüne kadarki en ‘karmaşık’ seyahati olarak niteledi. Prens William’ın annesi Prenses Diana da 1996’da tüm güvenlik uyarılarına rağmen Pakistan’ı tek başına ziyaret etmişti.

Pakistan gezisi önce Prens William ve Düşes Kate Middleton'a atanan 1000 polis korumasıyla dünya gündemine yerleşmişti. Gezinin hassas durumuyla ilgili detaylar ortaya çıktıkça gözler bir anda Düşes Kate Middleton'a da çevrildi.

Düşes'in şıklığı ve zarafeti her daim dünya basınına yansıyan bir detay zaten. Hatta Middleton ve Meghan Markle karşılaştırılırken her zaman 'eski' gelin olan Middleton'ın çok daha şık ve kraliyeti temsil etmekte çok daha başarılı olduğu her zaman dile getiriliyor.

Middleton, ülkeye ayak bastığı gün üzerinde gözde modacılarından Catherine Walker'ın imzasını taşıyan bir kıyafet vardı. Walker'ın Düşes için özel olarak tasarladığı kıyafet, Pakistan'ın yerel çizgilerini taşıyor. Kıyafet, altına giyilen pantolon benzeri bir parçayla tamamlanıyor.

Düşes, ne giyeceğini merakla bekleyenlerin çoğunun gözünü okşasa da bazıları elbise değil de tunik giyse, elbisenin etek boyu biraz daha kısa olsa bu tercihin daha başarılı olacağını ileri sürdü. Middleton'ın bu kıyafeti, hem rengi hem de modeliyle Prenses Diana'nın yıllar önce yine aynı ülkeyi ziyaret ederken giydiği kıyafeti hatırlattı.

Resmi temaslarda bulunacağı zaman kıyafetini değiştiren Middleton bu kez de uzun yeşil bir ceketle beyaz bir pantolon kombinledi. Middleton bu tercihinde de bulunduğu ülkenin geleneklerine uyum göstermeye özen gösterdi. Middleton Pakistanlı kadınların giyim tarzından esinlenerek ceketinin üzerinde uzunca bir şal kullandı.

Daha önce Güney Afrika turuna çıkan eltisi Meghan Markle'ın tur kıyafetleri meraklılar tarafından mercek altına alınmıştı. Bu kez sırada Kate Middleton var. Ancak Mİddleton yaptığı tercihler ve şıklığıyla çoktan bu yarışı kazanmış gibi görünüyor...

Sıradaki haber yükleniyor...