Düşük yağlı yiyecekler yemek çözüm mü?

Eğer sürekli düşük yağ içeren şeyler yiyorsanız kalbinizi rahatlatıyorsunuz demektir ama bu şekilde kalçalarınızın küçülmesini beklemeyin

12 Aralık 2016, Pazartesi 09:50
A A
Cornell Üniversitesi'ndeki bir çalışma insanların düşük yağ içeren ürünlerin normallerine göre yüzde 40 daha az yağ içerdiğini düşündüklerini ortaya çıkardı. Oysa gerçekte bu ürünler sadece yüzde 10-30 daha az yağ içeriyor. Ve birçok üretici ürünün hala iyi bir tadı olsun diyerek yağ yerine tatlandırıcı olarak mısır pekmezi kullanıyor.

Ve işte asıl kötü haber:

Düşük yağlı ürünler tüketen insanlar "Nasıl olsa düşük yağ. Hala Jessica Biel gibi görünebilirim" diye düşünerek yüzde 50 daha fazla ürün tüketiyorlar.

Yanlış:

 Ne yapabilirsiniz? Düşük yağ olsa bile etiketlerdeki yağ ve karbonhidrat oranlarına dikkatle bakın. Belki de gerçek üründen daha küçük bir porsiyon tüketmek daha iyidir.

Extra:

Tavuk çorbasını seviyor musunuz? Marketlerde satılan düşük yağlı tavuk çorbalarında normalden daha fazla kalori vardır.

Çözüm?

Biraz tavuk göğsü alın, iki tavuk bulyonla beraber büyük bir kazanda kaynatmaya başlayın ve kaynarken suyun yüzeyinde biriken yağı kaşıkla toplayın.

Yağı topladıktan sonra 3 kap havuç ve 3 kap kereviz ekleyin.

Sonuç:

Son derece yağsız ve bir o kadar da lezzetli bir tavuk çorbasıdır.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.