Duygu dolandırıcılarına dikkat! Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları yanıtladı

Bunlar karşısındaki kadını sekse razı etmek için kullandığı taktikler işe yaramayınca “Ciddi düşünüyorum, seninle evlenmek istiyorum” diyecek kadar şahsiyet yoksunu duygu dolandırıcıları... Okuyucular ne yapması gerektiğini sordu, Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz cevapladı.

27 Kasım 2019, Çarşamba 10:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
'Evlenmek istediğini söyledi, aldattı'

'Evlenmek istediğini söyledi, aldattı'

41 yaşında, hiç evlenmemiş bir kadınım. Facebook’ta tanıştığım birinin mesajına cevap verdim. Tanıştığımız ilk günden itibaren evlenmek istediğini söyledi. Ancak bu adamın Facebook’ta tanıştığı yurtdışından kadınlarla kameralı görüştüğünü ve seks sohbeti yaptığını öğrendim. Bunu yüzüne vurduğumda inkar etti sonra da “Bekarım, arada yaparım. Evlenince olmayacak” dedi. Yedi aydır yazışıyoruz, beni görmeye hiç gelmedi. Bağı koparmaya cesaretim olmadı. Sizce boşuna mı bekliyorum? · LADY

Sosyal medyayı seks partneri bulmak ya da sexting (seks bohbeti) yapmak için kullanan, karşısındaki kadını sekse razı etmek için kullandığı taktikler işe yaramayınca “Ciddi düşünüyorum, seninle evlenmek istiyorum” diyecek kadar şahsiyet yoksunu duygu dolandırıcıları bunlar.

Şöyle düşünün, insan bir kez bile görmediği birine nasıl evlenmek istediğini söyleyebilir? Diyelim ki etkilendi ve bunu ciddi şekilde hayata geçirmek istiyor, yedi ayda bir kez olsun görmeye gelmez mi? Sizi bir kenarda tutuyor ve bundan da ego anlamında tatmin oluyor.

Arada bir size yazarak ilginizi de canlı tutmaya çalışıyor. Bu insanın duygularınızı daha fazla dolandırmasına izin vermeyin. Evlilik niyetinin de hiç görüşmeden sosyal medyadan belli edilmesinin sadece bir numara olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Evlilik için acele ediyor

Evlilik için acele ediyor

26 yaşındayım ve iki evlilik yapıp boşandım. Şu anda konuştuğum birisi var. O da evlenip boşanmış. Ciddi düşünüyoruz ama ben tanışma süresini uzun tutup evliliği 2-3 yıl sonra gündeme getirmek istiyorum. O ise bir an önce ailemle tanışıp evlenmek istiyor. Benim iki evliliğim arasında bir yıl var. Şimdi ise daha iyi düşünmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Evlilik üzerinde gerçekten ciddi anlamda düşünülmesi gereken bir karar. Üstelik siz iki kez evlenmişsiniz ve bir kez daha boşanma travmasını yaşamak istemiyorsunuz. Erkek arkadaşınızın evlilikte bu kadar aceleci olmasını pek anlayamıyorum.

Acaba eski eşine “Bak ben sensiz de mutlu oluyorum” mesajı göndermek için mi böyle aceleci davranıyor? Bence sizin bu makul isteğinize olumlu yaklaşması gerekiyor. Bu konuyu onnla çok net olarak konuşun ve düşüncenizden taviz vermeyin.

Çiftler arasındaki yaş farkı meselesi

Çiftler arasındaki yaş farkı meselesi

Çiftler arasındaki en uygun yaş farkı kaç olmalıdır? M.T.

Kesin çizgilerle belirlenmiş bir uygunluk yok. Bu çiftlerin kişisel özelliklerine göre değişebilen bir kavram. Kimi insanlar çabuk olgunlaşır ve yaşıtlarıyla pek anlaşamaz.

Kimi insan da kendi yaşıtlarıyla daha iyi anlaşır, büyüklerin arasında sıkılır. Sadece bir hatırlatma yapayım. Siz 18 yaşındayken, sizden 10-15 yaş büyük biri anormal görülebilir. Ancak 30 yaşına geldiğinizde yine aynı oranda büyük biri garip karşılanmaz.

Değişken tavırlar

Değişken tavırlar

Sınıfımda hoşlandığım bir kız var. Özel bir muhabbetimiz olmadı ama esprilerime gülüyordu, selam veriyordu. Ders notlarını istediğimde telefon numarasını da verdi.

Duygusal bir aşk şarkısı paylaştım, onu gördükten sonra tavırları değişti. Bir hafta yokmuşum gibi davrandı. Ama bir hafta sonra muhabbetlere dahil oldu. Ne yapmaya çalışıyor? · MERT

Sana kendini belli etmeye çalışıyor. Seni gidip duygularını açman için cesaretlendirmeye çalışıyor. Sana ilgisini belli ediyor ama o zamansız paylaştığın aşk şarkısı nedeniyle başkasına karşı ilgin olduğunu düşündüğü için kendini geri çekiyor. Daha ne yapsın? Artık onu en azından bir kahve içmeye davet etmen gerekiyor. İlk buluşmada duygularını açma elbette ama ona özel olduğunu hissettir. Gün içinde karşılaştığınızda selamdan daha ileri gidip hatırını sor, onunla ilgilendiğini göster.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Eski eşiniz ile yakın arkadaşınız ilişkiye başlarsa