Duyma engelli kızı için kafasına dövme yaptırdı

Yeni Zelanda'da yaşan Alistair Campbell, duyma engelli kızı için acılı süreci göze alarak kafasına işitme cihazı dövmesi yaptırdı

07 Ağustos 2015, Cuma 16:30
A A

Yeni Zelanda'da yaşan Alistair Campbell, duyma engelli kızı için acılı süreci göze alarak kafasına işitme cihazı dövmesi yaptırdı.

Kızının takmak zorunda olduğu işitme cihazından rahatsız olması üzerine bu kararı alan Campbell, ilk iş olarak saçlarını kazıttı ve 45 dakikalık bir sürecin ardından kızının cihazının bir benzerinin ömür boyu sahibi oldu.

"ülkesinde "kahraman baba" lakabını alan Campbell, basına yaptığı açıklamada " Her şeyi kızıma destek olmak için yaptım. 45 dakikalık süreç biraz zorluydu ama başa çıktım" ifadelerini kullandı.

Saçını uzatacağını belirten baba, 6 yaşındaki kızının istemesi halinde dövmesinin görünmesi adına saçını yeniden kazıtabileceğini belirtiyor.

İç kulakta meydana gelen sorunlar nedeniyle 'koklear implant' isimli cihazı kullanan genç kız, ailede bu sıkıntıdan muzdarip ilk kişi değil. Campbell, annesi ve yeni doğan oğlunun da aynı sorunu yaşadığını belirtiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.