E-5'e yüksek gerilim hattı düştü!

E-5'e yüksek gerilim hattı düştü!

İstanbul'da E-5 karayolunun Avcılar-Küçükçekmece arasındaki bölümünde yüksek enerji hatlarından biri koparak yola düştü. Hat 1.5 saat süreyle yoldan kaldırılırken sabah işlerine gitmek üzere yola çıkanlar perişan oldu

19 Şubat 2015, Perşembe 10:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul’u etkisi altında bulunduran soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle dün gece de yağan kar ana arterlerin dışında ilçelerdeki yolları tümüyle kapattı. İstanbul’da Avcılar ve Küçükçekmece’deki ara sokak ve caddelerde sabah saatlerinde araçların büyük bölümü çalıştırılamadı.

Avcılar’da kar kalınlığı yer yer 40 santimetreyi bulurken, saat 06.30 sıralarında Avcılar-Küçükçekmece karayolunun üzerinden geçen yüksek gerilim taşıyan enerji hatlarından birinin fırtınadan koparak düşmesi sonucu ulaşım durdu. Sevk edilen ekipler büyük bir vinç yardımı ile enerji hattını yoldan kaldırarak direğe yeniden bağlarken E-5’te Haramidere’ye kadar uzanan araç kuyruğu oluştu. Yan yollar da araç yoğunluğu ve yoldaki buzlanma nedeniyle kilitlendi. Yol saat 1.5 saat süren çaba ardından açılabildi.

Belediyeler yeterince tuzlama ve yol açma çalışması yapmamaları nedeniyle eleştirilirken, metrobüs için yaptırılan üstgeçitlerin merdivenleri de temizlenmeyince bunları kullananlar oldukça zorlandı. Yürüyen merdivenlerin de büyük bölümünün çalışmadığı üstgeçitleri kullanmak isteyen yaşlılar ne yapacaklarını şaşırdı.

DHA

     
       

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Korkunç kaza! Bir aile yok oldu