eBay'da satışa çıkan en ilginç ürünler

Hayalet arkadaştan,hayalet kavanozuna,karaciğerden,seri katil tırnağına kadar açık artırmaya sunulan onlarca ürün derlemesi

02 Eylül 2013, Pazartesi 16:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

eBay İnternet üzerindeki en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesidir. Kurucusu İran asıllı Pierre Omidyar'dır. San Jose California’da 3 Eylül 1995’de kurulmuştur. Bugün 18. kuruluş yıldönümüdür. Şirket merkezinin bulunduğu ABD dışında Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İran, İrlanda, İtalya, Kore, Malezya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, İngiltere ve Türkiye'de faaliyet göstermektedir. En popüler ödeme şekli PayPal olmakla birlikte Western Union, kredi kartları ve bankalar arası para transferi de bazı satıcılar tarafından kabul edilmektedir.İşte eBay'da satışa çıkan birbirinden ilginç ürünler...

- 61 Yaşındaki Büyükanne -Bir ürünü satışa sunarken gerçekçi şeyler yazmak en önemli olan şeydir. Büyükannesini satan bu küçük kız da büyükannesi için “sinir bozucu, dırdırcı” gibi ifadeler de kullanarak arada sırada “tatlı ve sevimli” olduğunu da ifade etmiş. Bu ilan her ne kadar bir şaka olarak verilse de, birçok insan bu ilana başvurmuş ve 20.000 dolardan daha fazla bir teklif yapılmış; ancak internet sitesi satış politikaları gereği bu ilanı kaldırmış.

- Satılık Bebek -Alman çift, verdiği ilanla 8 aylık bebeklerini açık artırmaya çıkardı. Bu ilanın yayınlanmasıyla birlikte, Alman polisi hemen harekete ve geçti çifti, "child trafficking" yani "çocuk ticareti" yaptığı gerekçesiyle gözaltına aldı. 23 yaşındaki genç anne ilanın "sadece şaka" olduğunu iddia etmesi Alman polisini ikna etmemiş olacak ki, küçük bebek hemen koruma altına alındı. İlanda şu cümleler yer alıyordu: "Bebeğimizi çok fazla ağladığı için satışa çıkarttık." İlanın yayınlanmasının ardından geçen süre içerisinde, doğal olarak tek bir teklif bile gelmedi. Zaten şikâyetlerin ardından, eBay ilanı hemen yayından kaldırdı.

- 750 El Bombası ve Bir Sovyet Roket Atarı -42 yaşındaki David Sampson, birçok etkisiz hale getirilmiş silahı eBay üzerinden satmış. Sahip olduğu bu mühimmatların çoğunu yasal yollarla edinmiş olsa da David, Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma Alman Luger tabanca, çift namlulu bir pompalı tüfek ve bir adet antik Belçika yapımı tabanca bulundurmaktan 5 yıl hapis yatmış.

- Papa’nın Şapkasına Benzeyen Doritos -Bunu kim alır demeyin, ünlülerin 'aşırı' hayranları olduğu gibi papa’nın da vardır bir 'aşırı' hayranı… Eh, ne de olsa kör satıcının bir kör alıcısı çıkarmış… Bir eBay kullanıcısı buna tam 1209$ ödedi…

- Hayalet Kavanozu -Evindeki bir kavanozun içinde hayalet olan biri onu satışa çıkarmış ve ilana hayalet içinden kaçarsa sorumluluk bende değildir gibi şeyler yazmış… 7 günün sonunda satın alınan kavanoza 50.922$ fiyat verilmiş ancak veren kişi ödememiş…

- Çörek -eBay'in açık arttırmaya çıkan en ilginç ürünlerinden biri, bu sıra dışı çörek olmalı. İnternetten açık arttırmayla çörek satışı da mı olurmuş demeyin; bu çöreğin diğerlerine göre oldukça farklı bir özelliği var: O da üzerindeki yüz ifadesi.

- Alnına Reklam İlanı Veren Adam -Bir adam, 30 gün boyunca alnına yazılacak bir reklam için eBay’de açık arttırma açmış. Reklam veren şirket ya da kişi, bu adama bir dövme ya da yazı gönderecek ve adam da 30 gün boyunca alnında bu reklam ile dolaşacak. Reklamın içeriği tamamen gönderene bağlı. Şirket ismi, internet istesi adı ya da bir logo olabilir. Açık arttırma 322 dolar ile son bulmuş.

- Britney Spears Sakızı - Britney Spears’ın bir otelden çıkarırken yere düşürdüğü sakızı alan biri, internette satışa sununca 239 $ para kazandı.

- Vampir Avcısı Kiti -Son dönemde önplana çıkmış olan True Blood ve Vampire Diaries gibi diziler olsa da zamanında Angel ve Buffy diye vampir avcısı diziler de vardı. Bu vampir avcısı kitini alan kişi tam 4.500 $ ödedi.

- Uçak -İngiltere'nin Somerset bölgesinde yaşayan 39 yaşındaki Neil Banwell,eBay açık artırma sitesinde rastladığı 1980 yapımı Harrier Jump Jet XZ494 model jet uçağa 20 bin dolar ödeyerek satın aldı.

- Seri Katil Tırnağı -1979'da Lawrence Bittaker ve Roy Norris Güney Kaliforniya’da beş kişiyi öldürmüşler. Bu olaydan 30 yıl sonra bir kişi Roy Norris’in tırnaklarını internet üzerinden 9,99 dolara satmaya karar vermiş. Bu tırnakların yanında bir de hediye olarak katilin kendisinden imzalı bir not ile katilin baş parmak mührü de eklenmiş.

- Nükleer Sığınak -Bir satıcı eBay üzerinden tam teşekküllü bir nükleer sığınak satıyor!Satıcının verdiği bilgilere göre İngiltere'de 1950'li yıllarda soğuk savaş esnasında olası nükleer saldırılara karşı bir gözetme noktası olarak kurulan bu orijinal nükleer sığınak, resmen 1959 yılında kullanılmaya başlandı. 1991 yılına kadar İngiliz ordusuna bağlı 3 görevlinin aktif olarak kullandığı sığınak, daha sonra ihtiyaç olmadığına karar verilmesi nedeniyle kullanılmamaya başlandı.

- Komple Satılık Kasaba -ABD’ nin kuzeyinde bulunan Wauconda kasabası, eBay üzerinden komple satılığa çıkarılmış. Kasabanın kendine ait posta kodu, yönetim binası, restaurantı, barı, cafesi, benzin istasyonu, küçük bir oteli ve birkaç tane evi var. Satış için hedef fiyat 1.1 milyon dolar; şu ana kadar 108 teklif yapılmış ve en yüksek teklif 370.000 dolar.

- Karaciğer -eBay’de satışa sunulan ilginç bir ürünse bir gencin karaciğeri. İlan alıcı bulmasına rağmen, internetten organ satışı yasak olduğu için ilan yayından kaldırılıyor.

- Hayali Arkadaş -Bir eBay kullanıcısı Joe adlı hayali arkadaşını eBay’de satışa çıkarmış. Satışa çıkarılma sebebiyse yaşlanması. Bu ilana toplam 31 başvuru oldu, sonunda 3000$’a satıldı. Şimdi Joe’nun adı Wacky.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika...Tam 10 yıl sonra ağlatan buluşma!