Ebru Gündeş ve Reza Zarrab'la ilgili flaş iddia

21 Mart 2016'dan beri New York'ta tutuklu olan Reza Zarrab'ın eşi şarkıcı Ebru Gündeş'e ilişkin önemli bir iddia ortaya atıldı...  

22 Kasım 2017, Çarşamba 13:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İran'a yönelik uluslararası yaptırımları delmek ve Amerika bankalarına yönelik dolandırıcılıkla suçlanan ve 21 Mart 2016'dan beri New York'ta tutuklu olan Reza Zarrab'ın yargılandığı davada jüri seçiminin yapılacağı duruşmanın 27 Kasım'a, 27 Kasım'da yapılacağı açıklanan jürili duruşmanın ise 4 Aralık'a ertelendiği belirtilmişti.

Dün Oda TV'de şöyle bir iddia vardı: Reza Zarrab'a eşi şarkıcı Ebru Gündeş boşanma davası açıyor.(Ebru Gündeş geçen yıl da boşanma kararı almış, sonra vazgeçmişti. 11 Şubat 2010’dan beri evli olan çiftin kızları alara 6 yaşında.)

Bugün de Habertürk yazarı Sevilay Yılman bir iddia ortaya attı. 19 Mart 2016'da Amerika'ya ailesi ile giden ve gider gitmez tutuklanan Reza Zarrab'ın gitme sürecinin bir plan olduğu ve bu planın da şarkıcı eşi Ebru Gündeş tarafından bilindiği iddia edildi.

Sevilay Yılman, söz konusu iddiasının kendisine bir istihbaratçı kaynağı tarafından söylendiğini ifade ettiği yazısında "Reza Zarrab, İran'a olan borcundan dolayı can güvenliği korkusu yaşıyordu...

Ortağının idamla yargılanmasının ardından kendisinin de başına büyük bir bela geleceğini ve Türkiye’nin de bu belayı defetmesinin çok mümkün olmadığını biliyordu. Onun için en sağlam, en güvenilir şey, Amerika'nın gözetiminde olmaktı ve bu nedenle de kendisini Amerika'ya teslim etti.

CIA'nın organize ettiği bir ekip, Türkiye'ye gelip Reza Zarrab'ı tutuklayacak sürecin nasıl olacağını ve yol haritasını tek tek anlattı kendisine ve çizilen plan çerçevesinde de yola çıkıldı hep beraber!

Eşi Ebru Gündeş'in de bu olan bitenlerden haberi vardı ve o yol haritasının dört dörtlük hayata geçmesi için de ailece Amerika'ya tatile gidiyormuş süsünü birlikte planlamışlardı'' ifadelerine yer verdi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zehra Yılmaz'la evlilik yolundan dönen Cem Belevi'den yeni aşk itirafı!