Ege'de 5 büyüklüğünde deprem

Ege'de 5 büyüklüğünde artçı bir sansıntı meydana geldi

 

21 Temmuz 2017, Cuma 20:21
A A
Ege'de 5 büyüklüğünde deprem
AFAD, 20:09'da merkezi Muğla'nın Datça ilçesi açıkları olan 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi.

Depremin büyüklüğünü önce 4.8, ardından 4.9 olarak duyuran Kandilli Akyarlar - Bodrum (Muğla) olarak duyurdu. 

Kandilli verilerine göre 20.19'da bu kez 3.1 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı meydana geldi. 20.28'de merkez üssü Akyarlar-Bodrum olan 3.4 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha kaydedildi.

DÜNKÜ DEPREM SONRASI HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIYOR


Ege Denizi’nde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin en fazla etkilediği merkezlerden olan Bodrum’da temizlik ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Depremin ardından oluşan tsunaminin vurduğu Gümbet sahilinde zarar gören ve denizde üst üste yığılan tekneler, vinçler yardımıyla karaya çekildi. Belediye ekiplerinin temizlik yaptığı sahiller ise tıklım tıklım olması gerektiği saatlerde boş kaldı.

Bodrum’un çok kötü bir gece yaşadığını ifade eden Bodrum Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ertan Güneş, depremin ardından 15 dakika içerisinde geldiği sahilde çok kötü bir manzarayla karşılaştığını söyledi. Sahilde bulunanların yardımına koştuklarını belirten Güneş, “Sahilde bağlı bulunan teknesinin içinde uyumakta olan Hakan Kılınç isimli arkadaşımızın suya kapılarak sürüklendiğini gördük. Büyük bir fedakarlık yaparak kendisini 150 metre açıktan son anda kurtardık. Karaada açıklarında avlanmakta olan üyelerimizi de Sahil Güvenlik ekiplerinin yardımıyla sağ salim sahile getirdik. Can kaybının olmaması bizim için büyük teselli ama maddi zararımız büyük. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bizim sorunlarımızla yakından ilgilenen devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Büyük yaşandı ancak bunu kısa sürede atlatmayı başardık. İnşallah daha güzel günler yaşayacağız” dedi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bodrum'daki deprem sonrası sabah ortaya çıkan görüntüler