Ege’de bir ilk

Yaşar Üniversitesi, bilgi güvenliğine yönelik uluslararası bir standart olan ve bilgi varlıklarının gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini güvence altına almak için oluşturulan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi’ni aldı.

10 Nisan 2019, Çarşamba 08:30
A A
Ege’de bir ilk

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gibi yasal gereksinimlerin de ortaya çıktığı bu süreçte bilgi güvenliği bilincinin geliştirilmesi ve yetkinliklerin artırılması ile risklerin azaltılmasının önemine değindi.

TÜRKİYE’DE 26 ÜNİVERSİTEDEN BİRİ

Her alanda olduğu gibi kalite yönetimi ve standardizasyon süreçleriyle de üniversite olarak örnek olmaya çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Dinçer, “ISO 27001 belgesi alan İzmir’de ve Ege’de ilk, Türkiye’de 26 üniversiteden biriyiz. Tüm birimlerimizin kalite, standardizasyon ve akreditasyon gibi süreçlerden geçmesi stratejik planlarımızda yer alıyor” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.