Eğitim - KariyerAçıköğretim sınavlarına fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi olmadan girilemeyecek

Açıköğretim sınavlarına fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi olmadan girilemeyecek

Paylaş
Açıköğretim sınavlarına fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi olmadan girilemeyecek

Hafta sonu gerçekleştirilecek açıköğretim sınavlarına girecek olan öğrencilerin, sınava girebilmek için fotoğraflı ve onaylı kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor

Anadolu Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınavlarında artık her belge kabul edilmeyecek.

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınav dahil olmak üzere bundan sonraki sınavlarda öğrenci kimlik kartı, ehliyet, baro kartı, mesleki kimlik kartları ve askeri kimlik belgesi artık geçerli olmayacak.

KİMLİK BELGESİ VE PASAPORT KABUL EDİLECEK

Öğrencilerin, sınava girebilmesi için 'fotoğraflı sınav giriş belgesi' ile 'fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi'ni (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) yanında bulundurmaları gerekiyor.

Açıköğretim sınavlarına fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi olmadan girilemeyecek

EKSİK OLURSA SINAVA ALINMAYACAK

Sınava giriş için gerekli olan bu iki belgeden birinin eksik olması durumunda ise öğrencinin sınava alınmayacağı bildirildi.
Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN) ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Haberin Devamı