Eğitim - Kariyer Fatih Elibol'un yeni kitabı raflardaki yerini aldı

Fatih Elibol'un yeni kitabı raflardaki yerini aldı

Paylaş
Fatih Elibol'un yeni kitabı raflardaki yerini aldı

Lider koçu Fatih Elibol'un Holistik Varoluş' isimli ikinci kitabı raflardaki yerini aldı. Elibol, "Gelecek Bugün Başlar adlı ilk kitabım, çok önemli bir başlangıç adımıydı. Etkinlikleri, yeni baskıları, koçluk hayatına atılan menteelerim, yeni danışanlar, hayatını dönüştürenler, birlik yolunda yürüyenler derken sayısız hikayeye tanık oldum. Her biri eşsiz ve hepsi bir bütün olarak varoluşumuza etki ediyor. 'Holistik Varoluş' isimli ikinci kitabımı kaleme alırken ise daha ileriye ve daha derine gitmek istediğimi biliyordum. Yaklaşık 3 yılda tamamladığım kitabım, okurlarıma sınırsız sevgi kaynağından beslenmek ve kendini gerçekleştirmek için yaptığım bir çağrıdır" dedi.

Kitabını yazarken kendi deneyim ve eğitimlerinden yola çıkıp transaksiyonel analiz ve gestalt ilkeleri ışığında psikolojinin insanı anlama gücünden yararlandığının altını çizen Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) sertifikalı Elibol, “Holistik Varoluş'la birlikte insanın kendisiyle ve tüm evrenle bir olduğunu ve bu bir oluşun içinde kendi bireysel eşsizliğinin bulunduğunu anlattım. Koçluğun gücünden yararlanarak doyumlu yaşamın uzakta olmadığını ortaya koydum. Yaşam başlı başına bir kaynak. Doyum, denge, birlik ve sevgi içeriyor. İnsan ise hem bu yaşamla bir olan hem de kendisiyle tek başına olan bütünsel bir varlık. Yaşam da insan da mucizelerle dolu" diye konuştu. 

Haberin Devamı

“MUTLULUK İÇSEL BİR DENEYİMDİR" 

"Çoğu insan mutluluk arayışında. Ancak mutluluğa ulaşmak, karmaşık ve zorlu bir süreç" diyen MCC Fatih Elibol, birçok kişinin dış koşulları değiştirmeye çalışarak mutluluğu bulacağını düşündüğünü, ancak bu yaklaşımın genellikle hayal kırıklığıyla sonuçlandığını belirtti. 

Mutluluğun içsel bir deneyim olduğunu ve dış etkenlerden bağımsız yaşanabileceğini ifade eden Elibol, “Dünyayı değiştirebiliriz. Ancak, ben dünyayı değiştirmek için öncelikle kendini değiştirmenin önemine inanıyorum. İçsel dönüşüm budur. Okurlar, bu kitapla mutluluğu bulmak için içsel bir yolculuk yapacak, kendilerini ve çevrelerini daha derinden anlayacak. Gerçek mutluluğun, içsel farkındalık ve iletişimle mümkün olduğunu görecek. Hayatta aldığı pozisyonların etkilerini keşfedecek, zor zamanlardaki düşünce ve duygularını anlamaya çalışacak. İlişkilerini gözden geçirecek, tepkilerinin kaynağını araştıracak" ifadelerini kullandı. 

Haberin Devamı

“KENDİNE DOĞRU DERİNLEŞEN BAKIŞ AÇISI, DEĞİŞİMİ BAŞLATIR" 

İnsanların tekil değişimiyle birlikte dünyanın da değişeceğine inandığını vurgulayan Elibol, "Genç yaşlarımda tanıştığım koçluğun insanlar üzerindeki muhteşem etkisini biliyorum. İnsanların değişimiyle dünyanın da değişeceğine inanıyorum. Ancak gerçek değişim, kişinin kendi potansiyelinin en üst seviyesine ulaşmasıyla mümkün olabilir. Koçluk, çözüm odaklı bir yaklaşım sunuyor ve kişinin iç sesine ulaşmasına yardımcı oluyor. Bu kitapla birlikte kişi kendine doğru derinleşen bir bakış açısı kazanabilir ve yaşamında değişimi başlatabilir" dedi.