Eğitim yardımı izdiham yarattı

Batman'da, 73 bin dar gelirli öğrenciye iki ayda bir verilen eğitim yardımını almak için PTT şubeleri önünde uzun kuyruklar oluşturan kadınlar, izdihama yol açtı

29 Mayıs 2013, Çarşamba 11:15
A A

Batman’da toplam 15 bin dar gelirli ailenin 73 bin öğrencisine iki ayda bir verilen eğitim yardımı, yine PTT şubeleri önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

Kadınların oluşturdukları uzun kuyruklarda zaman zaman izdiham yaşandı. Kuyruklarda çocukları ile bekleyen kadınların oluşturduğu izdiham sırasında bazı çocukların ezilme tehlikesi geçerdikleri görüldü.

PTT yetkilileri erkek öğrencilere 30, kız öğrencilere ise iki ayda bir 35 liralık eğitim yardımı yapıldığını belirtirken, ödemelerin T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre belirli günlerde yapıldığını ancak kadınların aynı gün şubeye gelmesi nedeniyle uzun kuyruklar ve izdihamın oluştuğunu söyledi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.