'Egosu incinmiş bir kişi olarak konuşmasını yaptı'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AYM Başkanı Haşim Kılıç'ın konuşmasını değerlendirdi. Arınç, "Ama kullanılan bazı cümleler var ki o cümleler doğrudan Sayın Başbakanımızı, Hükümetimizi hedef alan cümlelerdir, biz bunlara müstahak değiliz" dedi

26 Nisan 2014, Cumartesi 13:21
A A

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın konuşmasını değerlendirdi. Arınç'ın konuşması da diğer AK Partili siyasetçiler gibi sertti.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer17006","17006","201404","17006-130911.jpg","1", "0",""Bu konuşmanın 17 üyenin görüşü alınarak yapıldığına inanmıyorum''");

Arınç, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Bu konuşmanın 17 üyenin görüşü alınarak yapıldığına inanmıyorum. Hükümeti, Sayın Cumhurbaşkanımızı ayrı tutarsak, Başbakanımızı, bakanları hedef alan bir konuşma yapmasını ve ağır eleştirilerde bulunmasını, hatta saygısızlık içerecek cümleler kullanmasını doğrusu bildiğim ve tanıdığım Sayın Haşim Kılıç'a yakıştıramadım. Burası bir yüksek yargı kurumudur ve her şeyin üstünde tartışılmaması, siyasetle karşı karşıya gelmemesi, birbirlerini hedef almaması, siyasetçilerin yapacağı veya sivil kişilerin yapacağı eleştiriler olursa bunları da mahkeme olarak yargı kapsamı içerisinde değerlendirmesi gerekirdi. Ama kullanılan bazı cümleler var ki o cümleler doğrudan Sayın Başbakanımızı, Hükümetimizi hedef alan cümlelerdir, biz bunlara müstahak değiliz. Bence o bir yargı sıfatıyla değil, Anayasa Mahkemesi Başkanı sıfatıyla değil egosu incinmiş ve siyaset tarafından örselendiği için buna tepki göstermek isteyen bir kişi olarak konuşmasını yapmıştır. Ben bu gidişattan dönmesini tavsiye ederim."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.