Eksi 15 derecede kar banyosu

Kosova'daki Şar Dağı'nın yamacında bulunan Berzoviça kayak merkezi yakınlarındaki köyde, Karadağ'dan gelen Arnavut asılı 45 yaşındaki Memet Arifi eksi 15 derecede kar banyosu yaptı

15 Ocak 2013, Salı 09:32
A A
Eksi 15 derecede kar banyosu

Karadağ’ın Adriyatik sahilindeki en gözde kentlerinden biri olan Budva’daki bir restoranda garsonluk yapan Mehmet Arifi, yakınlarını ziyaret etmek için Berzoviça yakınlarındaki bir köye geldiğinde kar özlemini gidermek amacıyla kalınlığı 1 metreyi geçen karın üzerinde kar banyosu yaptı.

Eski 15 derecede kar banyosu yapan Memet Arifi "Çalıştığım Karadağ’ın Budva kentinde son 20 yıldır kar yağışı görmedim. Kosova’daki akrabalarıma gelince ve karları görünce, kar banyosu yapmaya karar verdim ve böylece kar özlemimi giderdim" dedi.

Buradaki sakinler, Memet Arfi’nin kar banyosunu şaşkınlıkla izledi. Kosova’daki görsel medyalarda Memet Arifi’nin kar banyosuna geniş yer verdi.

Turan KASAP/PRİŞTİNE (Kosova), ( DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.