El ele tutuşarak dereyi geçerken...

Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Yukarıbağcılar köyünde oturan ve Herekol Dağı eteklerinde peynir otu (sirik) toplamaya giden 4 kadın, el ele tutuşarak geçmek istedikleri Masido Nehri'nde akıntıya kapıldı. Kadınlardan biri köylüler tarafından kurtarılırken, birinin cesedi çıkarıldı. Kayıp olan 2 kadın ise aranıyor

11 Haziran 2015, Perşembe 10:45
A A
El ele tutuşarak dereyi geçerken...

Pervari ilçesine bağlı Yukarıbağcılar Köyü’nde oturan Hediye Eryılmaz, Amine Gürbüz, Azime Taraman ve Nuriye Taraman akşam saatlerinde Van’ın Çatak ilçesi yakınlarında bulunan Herekol Dağı eteklerinde peynir otu toplamaya çıktı.

Dağ yamacına gitmek için Masido Nehri’ni geçmeye çalışan 4 kadın akıntıya kapıldı. Akıntıya kapılan kadınların çığlıklar içinde sürüklendiğini gören çevredeki köylüler yardıma koştu. Kadınlardan Azime Taraman köylüler tarafından nehirden sağ çıkarılırken, Nuriye Taraman’ın ise cesedi bulundu.

KÖPRÜ OLMASINA RAĞMEN...


Nuriye Taraman’ın cesedi Van’ın Çatak ilçesi devlet hastanesine götürülürken, Azime Taraman ise Pervari Devlet Hastanesi’ne götürülüp tedaviye alındı. Akıntıya kapılan Hediye Eryılmaz ile Amine Gürbüz ise halen aranıyor.

Emine Gürbüzün oğlu Abbas Gürbüz, "Peynirde kullanılmak üzere ot toplamaya gittiler. Dönüş sırasında köprü olmasına rağmen dört bayan el ele tutuşup suyu geçmek istediler ancak bir anda  akıntıya kapıldılar, Çobanların yardımıyla biri yaralı olarak kurtarıldı, birinin cesedine ulaşılırken iki kişiden haber alınamıyor" dedi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.