Elbiselerde kemer kullanmak için 6 neden

Kemerli elbiseler, gerek şık bir aksesuar olması gerekse anında daha ince belli bir görünüme kavuşturması açısında her devrin modasıdır. Elbiselerde kemer kullanmak için ille de elbisenin kemer köprülerinin olmasına gerek yok. Bele gelişigüzel takılan bir kemer sizi hızlıca bir beden küçültebilir. Kemerli elbise ararken, kendinden kemerli elbiseler aramanıza gerek yok yani. Peki elbise giyerken neden kemer kullanmalıyız? İşte, elbiselerde kemer kullanmak için 6 neden!

15 Temmuz 2020, Çarşamba 16:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kum saati görünümüne ulaşırsınız

Kum saati görünümüne ulaşırsınız

Kum saati vücut, en kusursuz, kadınların en çok sahip olmak istediği vücut tiplerinden biridir. Bu vücut tipi oldukça azınlıktadır. Ancak bazı aksesuar ve kıyafet tüyolarıyla belinizi inceltebiliriz. Bunun için öncelikli olarak belinizin ince bulduğunuz noktasından takacağınız kalın kemer, vücudunuzda adeta bir kum saati görünümü yaratır. Bu yüzden mutlaka bu tarz kemerlerin ihtişamından yararlanın. 


Belinizi vurgulayın

Belinizi vurgulayın

İnce kemerler özellikle yüksek bel pantolon ve eteklerinize şık bir hava katar. Ayrıca uzun, uçuş uçuş, bohem elbiselerinizde de belinizi vurgulamanız için ince kemerlere başvurmalısınız. Kemerle birlikte kıyafetinizde farklı bir etki ve şıklık oluştuğunu fark edeceksiniz. 


Bohem bir tarz yakalayın

Bohem bir tarz yakalayın

Tipik bohem bir görünümü olan bu kemerler, son sezonda trendler arasında sıkça yer almaya başladı. Bu tarz örgülü deri kemerleri uzun tunik, maksi elbise ve kalem etekler gibi parçalarla takıldığında çok hoş bir görüntü yakalayabiliyorsunuz. Klasik kemerin görünüşünden sıkıldıysanız eğer hafif bir değişiklikle bu tarz örgülü kemerleri deneyebilirsiniz.

Şık yemeklere anında hazırlanın

Şık yemeklere anında hazırlanın

Bu tarz kemerler özellikle akşamları bir yemekte yada bir organizasyonda takmak için çok uygundur. Bu kemer seçimindeki anahtar, tarzınıza uygun bir stil bulmaktır, böylece onu güvenle giyebilirsiniz. Daha çok kendine güvenen kadınlar bu tarz kemerleri tercih ediyorlar sade siyah bir elbisenin üstüne yada bir trençkot üzerine takarak basit bir parçayı rahatlıkla en son moda görüntüye taşıyabiliyorlar.

Ayakkabınızı vurgulayın

Ayakkabınızı vurgulayın

Kemerinizin ayakkabılarınız ile uyum içerisinde olmasına da dikkat edin. Tabii eğer işe giderken şık görünmek istiyor ya da daha klasik bir stile sahip olmaktan hoşlanıyorsanız… Gerek renk gerek doku olarak ayakkabınızla aynı tonlarda bir kemer modeli seçin. Eğer daha cesur ve iddialı bir stil yaratmak istiyorsanız uyumsuzluğun tadını çıkarabilirsiniz tabii!

Aksesuarlarla vakit harcamayın

Aksesuarlarla vakit harcamayın

Diyelim ki giyindiniz süslendiniz, sıra geldi aksesuarlara. Bazen aksesuarlar konusunda ciddi bir tıkanıklık yaşarız. Makyajla, kıyafetle uyumlu aksesuarı bir türlü seçemeyiz. Kemerler, proporsiyonunuzu daha zarif hale getirmenin yanı sıra kombininizdeki aksesuar ihtiyacını da karşılar. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en şık 11 First Lady'si