Ellerin kırılsın! 500 liralık dul maaşı için 80 yaşındaki komşusuna bunları yaptı

Erzurum’da, evine girdiği komşusu 80 yaşındaki Fikriye Kaya'ya sopayla saldırıp 2 ayda bir aldığı 500 liralık dul maaşını isteyen Özkan Aytuğ (23), "Yok" cevabını alınca çılgına döndü! Cani komşu, yaşlı kadının parmağını kırıp altın yüzüğü ile cep telefonunu gasbettikten sonra kaçtı. Yakalanan saldırgan 13,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

14 Mayıs 2019, Salı 10:42 Son Güncelleme:
A A
Ellerin kırılsın! 500 liralık dul maaşı için 80 yaşındaki komşusuna bunları yaptı

Olay, 16 Şubat 2015 tarihinde Erzurum Palandöken'de meydana geldi.

Tek katlı evde yalnız yaşayan Fikriye Kaya, çalan zilin ardından kapıyı açınca maskeli bir kişinin saldırısına uğradı. Yaşlı kadına sopayla saldıran maskeli kişi, Kaya’dan 2 ayda bir aldığı o tarihte 500 TL olan dul maaşını istedi. Paranın olmadığını öğrenince de Fikriye Kaya’yı mutfağa kadar sürükleyip parmağını kırdı ve altın yüzüğü ile cep telefonunu gasbetti. Ardından kaçtı.

MASKELİ SALDIRGAN ESKİ KOMŞU ÇIKTI

Sürünerek kapıya çıkıp komşusundan yardım isteyen Fikriye Kaya ise hastaneye kaldırıldı. Sağ kolu, sol yüzük parmağı ile burnunda kırık, sol bileğinde çatlak tespit edildi.

Olayla ilgili araştırma başlatan polis, maskeli saldırganın yaşlı kadının eski komşusu Özkan Aytuğ olduğunu belirledi. Yakalanan Aytuğ’un üzerinden yaşlı kadının cep telefonu çıktı. Saldırganın 14 ayar altın yüzüğü ise 70 TL’ye sattığı belirlendi. Özkan Aytuğ, tutuklanarak cezaevine konuldu.

KEMİK YAŞI KİMLİKTEKİ YAŞINDAN BÜYÜK ÇIKTI

Suçlamaları kabul etmeyen Aytuğ hakkında Erzurum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Suç tarihinde kimlik yaşı 17 olan Aytuğ, yargılama sırasında kemik yaşının tespiti için hastaneye sevk edildi. İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan mahkemeye gönderilen raporda sanığın kemik yaşının kimlik yaşındak 2 yaş büyük olduğu ortaya çıktı.

YAŞI BÜYÜDÜ CEZASI ARTTI

Aytuğ’un 1998 olan doğum tarihi 1996 olarak değiştirildi. Bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Özkan Aytuğ, 7 Mayıs’ta görülen karar duruşmasında 'nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etmek' suçundan 4 yıl, ’gece vakti nitelikli yağma’ suçundan 6 yıl, 'yaralama’ suçundan 3 yıl 6 ay olmak üzere toplam 13,5 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Hümeyra PARDELİ/ERZURUM, (DHA)


Sıradaki haber yükleniyor...