Emniyet: 400 yemek takımı yakalandı

Emniyet: 400 yemek takımı yakalandı

11 Eylül 2009, Cuma 12:22
A A

İstanbul Emniyet Müdürlüğü sel sonrası oluşan yağma olayı ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada olay günü kargaşa sırasında selden arta kalan malları çalan yağmacılar için “Sel felaketinin meydana getirdiği kargaşa ve kişilerin malını koruyamayacak durumda olmasından faydalanarak, selin yıkıntıları sebebiyle etrafa dağılan eşya ve malzemeleri 'Açıktan Hırsızlık yaparak' haksız mal edinmek isteyenler“yorumu yapıldı. Çalınan eşyaların arasında özellikle mutfak araç gereçleri olduğu belirtildi.
Açıklamada şöyle denildi. ”9 ve 10 Eylül 2009 tarihlerinde aşırı yağış sonucu başta Bağcılar, Bahçelievler, Küçükçekmece, Silivri, Çatalca ve Başakşehir ilçelerimiz olmak üzere İlimizde sel felaketi yaşanmıştır. Sel felaketinde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere afete maruz bölgede müthiş bir toplumsal dayanışma ve yardımlaşma seferberliği yaşanmıştır”

AÇIKTAN HIRSIZLIK YAPMIŞLAR
Açıklamanın devamında ise yağmacılara dikkat çekilerek ”Sel felaketinin meydana getirdiği kargaşa ve kişilerin malını koruyamayacak durumda olmasından faydalanarak, selin yıkıntıları sebebiyle etrafa dağılan eşya ve malzemeleri ’ Açıktan Hırsızlık yaparak ’haksız mal edinmek isteyen 108 kişi yakalanmıştır. Yakalanan kişilerden, özellikle Basın Ekspres Yolunda 400 takım porselen tabak, çeşitli cins ve markada onlarca küçük ev eşyaları ve mutfak araç-gereçleri ile çeşitli malzemeler ele geçirilerek, hırsızlık ürünleri muhafaza altına alınarak suçtan zarar görenlere teslim edilmiştir. Ayrıca başta bahsi geçen İlçelerimiz olmak üzere tüm İl genelinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğümüz ve diğer tüm birimlerimiz seferber edilerek gerekli tedbirler Emniyet Müdürlüğümüz tarafından aldırılmıştır. Bundan sonraki günlerde de benzer olayların yaşanmaması için tedbirlerimiz devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”
Yakalanan şahıslar hakkında TCK’nın ilgili maddeleri gereği hırsızlık suçundan işlem yapıldığı ve 1 kişinin tutuklandığı ayrıca 4 kişinin de gözaltında bulunduğu belirtildi.

Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.