Emre Mor dava açıyor

Milli futbolcu Emre Mor'un, yeni takımı Borussia Dortmund'un stadını gezerken giydiği şapka sonrası ortaya atılan 'IŞİD' iddialarına menajerinden oldukça sert bir yanıt geldi

03 Temmuz 2016, Pazar 14:31
A A
Emre Mor dava açıyor

Emre Mor'un menajeri Muzzi Özcan, konu ile ilgili olarak hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, genç futbolcunun taktığı şapkanın dünyaca ünlü İngiliz markası 'Sultanest' olduğunu ve üzerindeki Arapça yazının da 'Londra' anlamına geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Bugün gördüğümüz haberler karşısında büyük bir şok yaşadık. Özellikle Emre'nin bu haberler karşısında ne kadar üzüldüğünü anlatamam. Daha 18 yaşında ve kalbi ülkesi için atan gencecik bir çocuğu böylesine iğrenç şeylerle yan yana getirmek nasıl bir aklın oyunu bilmiyorum. Ama Emre'yi bu tip konulara alet etmeye çalışanlarla kanun önünde hesaplaşacağım."

Emre Mor'un şapkası hakkında yapılan bazı yorumlar şöyle:

'ANGELINA JOLIE VE RIHANNA DA MI IŞİD'Cİ!..'

- Bahse konu resimde sultan est marka üzerinde Arapça Londra yazan siyah bir şapka giyen Türk top tepici. (iyi polis)

- Boşuna demeyin orada besmele, Londra, dünya barışı yazıyor vs diye. Neye hizmet ettiği belli. Siyah zemin üzerine Arapça herkese ne ifade ediyor? (horace wells)

- Yine de o şapkayla Adana'ya pek yaklaşmasa iyi olur. (cagosil)

- Üzerinde Arapça yazı yazan şapka taktı diye linç edilen genç yetenek. Adam çıkmış topunu oynamış, herkesi kendine hayran bırakmış, dortmund havada kapmış. size noluyor.

- Daha bebedir yahu, yok şapkaymış, yok manidarmış, bla bla... Rahat bırakın şu çocuğu. Kendinize benzetmeye çalışmayın herkesi. Şu masum, saf ve çocuksu gülüşü övenler, ne çabuk sattınız bu oğlanı? (demedim mi haydar demedim soyle)

- Bu çocuğun IŞİD'den haberi olduğunu bile sanmıyorum. Gidip sorun eminim ne olduğunu bilmeyecektir. Kaldı ki şapkanın IŞİD'le alakası yok. Arapça güzel bir yazı, göze hitap eden beğenip almıştır. Normaldir. Angelina Jolie ve Rihanna da IŞİD'ci o zaman. Onlarda da Arapça dövmeler mevcut. (syd barrettin kedisi)

 

Sıradaki haber yükleniyor...