'En büyük transfer Aziz Yıldırım'

'En büyük transfer Aziz Yıldırım'

Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, en büyük transferin Başkan Aziz Yıldırım olduğunu söyledi

12 Temmuz 2012, Perşembe 15:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Volkan Demirel, Topuk Yaylası’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe’nin geçmişten beri iyi kaleciler yetiştirdiğini belirten Volkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Fenerbahçe’de geçmişten gelmişe doğru kaleci iyi yetişiyor. Benden sonra Ertuğrul olsun Serkan, Mert ve Hasan hepsi çok iyi kaleci. Benim yerim garanti değil. Bu zamana kadar iyi oynarsınız, yarın kötü oynayınca her şey değişebilir.

Kaleci arkadaşlarımızla rekabet içindeyim. Şu anda görünen benim oynayacağım ama 3 kulvarda oynayacağımız için herkese şans gelecek."

"FENERBAHÇE'NİN ORTAMI BAŞKA YERDE YOK"

Volkan Demirel, transfer döneminde milli takımda bulunan futbolcuları özel olarak Fenerbahçe’ye çağırmadığını vurgularken de şöyle dedi: "Özel olarak kimseyle (Bize gelin) demedim. Fenerbahçe’nin imkanları ve ortamını söylüyorum. Fenerbahçe’nin ortamını başka yerde göremiyorum.

Arkadaşlarla aramızda bu diyaloglar geçiyor. Fenerbahçe’nin artı ve eksilerini anlatıyorum. Kimseye silah zoruyla imza attıramazsınız. Bizi de dinleyip tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Egemen ve Mehmet Topal yakın arkadaşlarım.

Egemen benim çok yakın arkadaşım. Gelmelerine çok sevindim. Çok değerli futbolcular. Türk futboluna iyi şeyler veriyorlar. Bu futbolcuların gelmesinden dolayı çok mutluyum."

"EN BÜYÜK TRANSFER AZİZ YILDIRIM"

Başkan Aziz Yıldırım’ın cezaevinden çıkmasını en büyük transfer olarak yorumlayan Volkan Demirel, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Geçen yıl her maç haftası, yeni kararla karşılaşıyorduk. Bu da bizi etkiliyordu. Geçen yıl saha dışı olaylarla kafamızı yorduk. Bu yıl en büyük transfer Aziz Yıldırım’dır.

Aziz başkanın gelmesiyle yolumuza en iyi şekilde devam edeceğiz. Sözleşmem 1 sene daha devam ediyor. Bu saatten sonra başka bir yere gitmem. Fenerbahçeli Volkan olarak futbolu bırakırım."

"OLGUNLUK EVRESİ YAŞIYORUM"

Olgunluk evresi yaşadığını da ifade eden Volkan Demirel, "Fenerbahçeli olarak ilk maça çıktığımda çocuktum. Bebektim de diyebilirim. Sonra emeklemeye başladım, yürüdüm ve şu anda olgunluk evresini yaşıyorum. Bu durumdan dolayı da performansım daha da artıyor. İlk geldiğim günle şu an arasında çok fark var" dedi.

Aziz Yıldırım’ın en kısa zamanda takımın yanında olacağını söyleyen Volkan Demirel, şöyle devam etti: "Aramızdaki diyalog her zaman çok iyiydi. Onun orada olmasını bilmek ve görmek üzüntü vericiydi. Elimden geldiğince yalnız bırakmadım. 5-6 kez gitmekle onun yanında olmuş sayılmazsınız ama yanında olmaya çalıştım.

Çıktıktan sonra da yanına gittim. Beni kırmadı, oturup konuştuk. En kısa zamanda da yanımıza gelecek. Bu süreçten önce de başkanımızla böyleydim bundan önce de sonra da böyle olacak."

"İLK HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE KALMAK"

Volkan Demirel, Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak istediklerini vurgulayan Volkan Demirel, açıklamasını şöyle tamamladı: "Bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak istiyoruz. Şu anki kadro yeterli, hatta fazla. Kaliteli oyunculardan kurulu ekibiz. Gelecek olanlar da var.

Yeni transferler de olacak. En kısa zamanda güzel bir kaynaşma ortamı var. Şu anki kadromuz bence geçmişteki kadrolardan daha iyi. İnşallah gelecek arkadaşlarla birlikte bu takımın arkasında daha da dururuz. İlk hedefimiz Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak."

Mutlu YUCA-Koray YILMAZDEMİR/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Whitcomb'u transfer etti