En isabetli top sahaya iniyor

Nike'ın yüksek teknoloji ürünü olan topu Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'de yeniden sahaya çıkacak

20 Kasım 2009, Cuma 13:56
A A

Nike’ın Total 90 Omni Hi-Vis (High-Visibility) topu, kış aylarında Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig’de yeniden sahaya çıkmaya hazırlanıyor. Bu zamana kadar tasarlanmış en hızlı ve isabetli top olan aerodinamik yapılı Total 90 Omni’nin kış için geliştirilmiş görünürlüğü yüksek versiyonu, 21 Kasım’da sahalara iniyor.

Üstün teknolojik özelliklerle donatılmış Total 90 Omni Hi-Vis topu, 21 Kasım itibariyle, Turkcell Süper Lig ve bank Asya 1. Lig’in tüm maçlarında kullanılmak üzere yeşil sahalara dönüyor. Sahip olduğu üstün teknik özelliklerin yanı sıra kış koşulları için uygun hale getirilen Nike Total 90 Omni Hi-Vis ayrıca, İngiltere’nin Premier Ligi’nde (EPL) , İtalya Serie A Ligi’nde ve İspanya’nın Profesyonel Futbol Ligi’nde (LFP) kış aylarında oynanacak tüm futbol maçlarında kullanılacak.

GÖRÜNÜRLÜĞÜ EN YÜKSEK RENKLER

Nike Total 90 Omni Hi-Vis topu, diğer aylara göre daha karanlık geçen kış aylarında, bu liglerde oynanan tüm futbol maçlarında kullanılacak. Bu liglerin yanı sıra, Nike’ın ortaklık yaptığı Avrupa çapındaki diğer spor kulüplerinin maçları da Nike Total 90 Omni Hi-Vis topu ile oynanacak.

Bu yeni kış topu için göze en çok çarpan, görünürlüğü en yüksek renkler seçildi. Top üzerinde kullanılan bu renkler (çarpıcı bir sarı ve parlak mor), topun, zemin rengiyle zıtlık oluşturmasını sağlayarak, oyuncuların topa odaklanmasını ve topu takip etmesini kolaylaştırıyor.

SAPMA ORANI AZALTILMIŞ

Topun fiziksel özellikleri ise, görsel tasarımı tamamlayıcı nitelikte. Nike patentli Geo teknolojisi ve topun dışında kullanılan aerodinamik özellikli malzeme, Total 90 Omni’yi, bu zamana kadar tasarlanmış en hızlı ve en isabetli top yapıyor. Topun, dış kaplamasına yerleştirilen mikroskobik boyuttaki kabartılar ise bir yandan isabetliliği arttırıp, bir yandan topun sapmasını azaltırken; dayanıklı destek katmanı, topun ömrünü uzatıyor

Posta İnternet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.