En iyi 10 yaz filmi

Fransız Rivierası'nın mavi sularından İtalya'nın güney sahillerine kadar, Akdeniz'de konumlanan sinemanın en iyi 10 yaz filmi...

18 Temmuz 2018, Çarşamba 15:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom ile Wes Anderson'ın eşsiz hayal dünyasından renkli bir kesit daha izliyoruz. Ailesinden kaçan iki genç aşığın hikayesini konu alan film, deniz ve kumsal denince akla ilk gelen renk paletini değiştiriyor. Anderson'un estetik algımızla bir kez daha oynadığı Moonrise Kingdom, sıcak ve sıkıcı bir yaz gününde modunuzu değiştirmek için kusursuz bir seçim!

Mamma Mia

Mamma Mia

ABBA'nın hit şarkılarını hem dinleyip hem izlediğimiz Mamma Mia müzikali, rüya yazı resmeden başka bir sinema harikası. Babasını bulmaya çalışan genç bir gelinin hikayesini anlatan filmde, Meryl Streep'in usta oyunculuğu ve Yunan sahillerinin güzelliğine odaklanmamak elde değil! 20 Temmuz'da beyazperdede Mamma Mia! Here We Go Again'i görmeden önce, en eğlenceki yaz filmi Mamma Mia'yı bir kez daha izlemeye ne dersiniz?

Mine Vaganti

Mine Vaganti

Ferzan Özpetek'in Akdeniz kültürün tatlı sıcak ruhunu gösterdiği Mine Vaganti kesinlikle en eğlenceli yaz filmleri arasında. 1960'ların Roma'sında geçen film, Tommaso'nun geleneksel İtalyan ailesine eşcinsel olduğunu açıklamaya çalışırken başına gelen komik serüveni konu alıyor. Eğlenceli İtalyan karmaşasına izleyeni de dahil eden Mine Vaganti'nin bir diğer sürpriziyse Sezen Aksu'nun Kutlama şarkısıyla güzelleşen finali oluyor!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu hafta ne yapsak? (25 şubat- 1 Mart)