En iyi 6 salgın filmi

Hollywood'un filmleri gün geçtikçe gerçek oluyor. Koronavirüs pandemisiyle birlikte salgın filmlerine olan merak da giderek arttı. Gizemli bir virüs sonrası ölen ya da zombiye dönüşen insanları anlatan senaryolar, her ne kadar distopik görünse de bizi kaygılandırmayı başarıyor. Eee bu da yönetmenin ve senaristlerin başarısı! İnsanlığı yok edebilecek salgınları konu olan en iyi filmleri derledik...

17 Haziran 2021, Perşembe 10:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Salgın (Contagion)

1- Salgın (Contagion)

Koronavirüs pandemisinde en çok merak edilen filmlerin başında Salgın (Contagion) geliyor. Hava ve solunum yoluyla bulaşan bir virüsün tedavisini bulmaya çalışan uzmanlar, aynı zamanda hayatta kalma mücadelesi veriyor.

2- Mistik Olay (The Happening)

2- Mistik Olay (The Happening)

2008 ABD- Hindistan ortak yapımı olan Mistik Olay filmi, çokça eleştirilere maruz kaldı. Central Park'ta gizemli bir olay yaşanır ve insanlar bir anda kendilerini öldürmeye başlar. Lisede öğretmen olan Elliot Moore, eşi ve küçük kızı ile bu krizden kurtulabilecek mi?

3- Karantina (Quarantine)

3- Karantina (Quarantine)

Orijinali İspanyol yapımı Rec filmi olan Karantina'nın ABD yapımı var sırada. Muhabir Angela Vidal, yanında kameramanıyla Los Angeles itfaiyesinde bir haber peşindedirler. Gece vardiyasını programlarına konu etmek için beklerken, 911’e gelen bir telefon, rutin geceyi unutulmaz bir dehşete çevirecektir. Tüm apartman gizemli bir virüsün patlak vermesiyle karantinaya alınacaktır. Muhabirimiz ve bir grup apartman sakini, hayatta kalamaya çalışacaktır.

Film boyunca sahneleri kameramanın gözünden gördüğümüz için, filmin içindeymiş gibi hissetmeniz olası...

4- Ölümcül Deney (Resident Evil)

4- Ölümcül Deney (Resident Evil)

Salgın filmleri arasında en distopik olanlarından biri Ölümcül Deney (Resident Evil). Serinin tam 6 filmi var. Bir genetik araştırma merkezinde patlak veren zombi virüsü tüm dünyayı etkisi altına alır. Kahramanlarımız hem yapay zekayla hem de zombilerle baş etmeye çalışır.

5- Dünya Savaşı Z (World War Z)

5- Dünya Savaşı Z (World War Z)

Trafikte başınıza gelebilecek en korkunç şeylerden biri de salgın bir hastalığın aniden patlak vermesi. Ailesini güvenli bir yere taşımaya ve dünyayı virüsten kurtarmaya çalışan Gerry Lane'in kısıtlı bir zamanı var.

6- Ben Efsaneyim (I am Legend)

6- Ben Efsaneyim (I am Legend)

Robert Neville adlı bilim insanı, New York'ta hayatta kalan tek kişidir. Bu süre boyunca da zombi avlar ve onları iyileştirebilecek aşıyı üretmeye çalışır. Ayrıca virüse bağışıklığı olan tek kişidir ve kendi kanıyla bunu başarmaya çalışır.

BONUS: Z Nation

BONUS: Z Nation

Z Nation, 5 sezonluk bir dizi ve zombi salgınını konu alıyor. Bir grup kahraman ise zombi ısırığına rağmen dönüşmeyen bir adamı bilim insanlarına ulaştırmaya çalışıyor. Bu sayede zombi salgınını bitirebilecek aşıyı bulacaklarına inanıyorlar.

Diziyi izledikçe kendinizi grubun bir parçası gibi hissediyor, absürt ara geçişler ve bazı komik sahnelerle sıradan zombi yapımlarından sıyrıldığını fark ediyorsunuz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Coğrafi işaretli şimşir tarağı ustaların elinde geleceğe taşınıyor