En iyi antivirüs hangisi?

En iyi antivirüs hangisi?

En iyi antivirüs hangisi; listenin sonunda kim var? İşte sıralama ve bilmeniz gerekenler...

27 Mart 2015, Cuma 13:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Önde gelen antivirüs test laboratuvarı AV-Test, 27 antivirüs paketinin değerlendirilmeye tabi tutulduğu Şubat raporunu yayınladı. Antivirüsler, Windows 8.1 işletim sistemi altında test edildi.

Sonuçlar sizi şaşırtmayacak çünkü sektörün büyük isimlerinden Bitdefender, Qihoo 360 ve Kaspersky, listenin en tepesinde yer alırken son sırada yine Microsoft bulunuyor. Buradan elde edilecek sonuç ise şu: Microsoft'un antivirüsünü kullanıyorsanız, aslında kendinizi kandırıyorsunuz. Ücretli bir sürüm kullanmanızda veya iyi bir ücretli sürüm tercih etmenizde fayda var.

Testler nasıl yapılıyor?

Testler, kötü yazılımların PC'leri korumada ne kadar etkili olduğunu ölçmekle yetinmiyor. Skorun geriye kalan üçte ikisi, yazılımın nasıl çalıştığına ve ne kadar kullanışı olduğuna göre belirleniyor. Microsoft'un yazılımı, diğer 11 antivirüs gibi kullanım alanında tam puan alsa da, koruma alanında 6 üzerinden 0 çektiğinden ve performans olarak ancak 3,5 alabildiğinden son sıraya yerleşmiş bulunuyor.

Bugünkü antivirüs sağlayıcılarının büyük bölümü, üyelik sistemine geçmiş durumda. Örneğin Avira, tek bir PC'yi bir yıl boyunca korumak için sizden 49 dolar talep ediyor. Bununla birlikte Avira ve Panda gibi bazı üreticilerin, daha temel koruma sağlayan ücretsiz antivirüs çözümleri de var.

Resimlerle: Tarihin en etkili 50 bilgisayar virüsü...

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı