En iyi probiyotik kaynağı besinler

Sağlıklı bir şekilde kilo vermeye çalışırken, bağırsak sağlığımızı da unutmamamız gerekiyor. Birçok diyet ürünü bazı insanlarda kabızlığa ve farklı bağırsak problemlerine neden olabiliyor. Hal böyle olunca da bağırsak sağlığımızı koruyan probiyotik içeren besinleri tüketmek şart oluyor. Probiyotik içeren besinler, zayıflamayı sağladığı kadar ruh haline de iyi geliyor. İşte en iyi probiyotik kaynağı besinler...

20 Haziran 2021, Pazar 12:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
KEFİR

KEFİR

Kefir, içeriğindeki sağlıklı bakteriler sayesinde bağırsak sağlığını büyük oranda korur ayrıca toktuk hissi sağlar. Kan şekerinin daha yavaş yükselmesini sağlar. Diyet yaparken kefir tüketmek istiyorsanız, kahvaltılarda, ara öğünde ya da smoothie'nin içine katabilirsiniz.

KOMBU ÇAYI

KOMBU ÇAYI

Kombu ya da Kombucha çayının antioksidan, C vitamini ve probiyotik açısından son derece zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve detoks etkisi yaratır.

BOZA

BOZA

Severek tükettiğimiz içecek boza, probiyotik açısından son derece zengindir. Metabolizmanın güçlenmesini sağlar ve günlük enerji ihtiyacınızı karşılar.

TURŞU

TURŞU

Doğal ev yapımı turşular probiyotik açısından zengindir. Ancak fabrikasyon turşulardan uzak durmak gerekir. Tuz oranı yüksek olduğu için diyet yaparken dikkatli tüketmelisiniz. Ayrıca spor sonrası kaybettiğiniz su ve tuzu, turşu suyu içerek yeniden toparlayabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İncirin şaşırtıcı özellikleri ve incir diyeti